Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új telefon, uzsgyi a szervizbe?

Új telefon, uzsgyi a szervizbe?

Figyelt kérdés

Pár napja telefont vettem. Egy Xiaomi redmi note 2-t rendeltem, meg is érkezett minden rendben volt, egészen az első töltésig. Üzembe helyezés után pár órával egyből a töltőre rádugtam. Ahol következett az első érdekesnek tűnő furcsaság. Ugyanis a telefon töltöttségét jelző fény 10-15 percenként eltűnt, a kijelző pedig a százalékot jelezve bekapcsolt. Megjegyzem a telefon kikapcsolt állapotban volt és töltőre dugás után a bekapcsoló gombot megnyomva kijelezte a százalékot a képernyő. No de magától is?

Ez az állapot nagyjából 50 %-ig ismétlődött holott a jelzőfény már folyamatos volt. Ennek az egésznek nagy jelentőséget nem tulajdonítottam, gondoltam értesítés szempontjából csinálta. A telefon ismét minden elvárásnak megfelelően működött, mindaddig amíg a második töltés elérkezett. Ez a mai nap történt. 25%-on úgy gondoltam netezés közben rádugom, nehogy itt nekem lemerüljön. Sikeresen rádugtam, majd kapcsoltam volna ki a kijelzővédőt, de az Istennek se sikerült. Erősen enyhítem a telefon állapotát ha így mondom: MEGGAJDULT. Az első töltésnél nem vehettem észre hiszen nem volt bekapcsolva a telefon, Viszont itt ó! Az érintés érzékelő rezgés folyamatosan zizegett, Megérintettem egy ikont és 3 ikonnal arrébbit indította el. Mintha az érintés pontosságát elvesztette volna mihelyst töltőre dugtam. Háromszori próba dugdosást végrehajtva biztos vagyok abban, hogy eme baki csakis töltéskor áll fenn.

A kérdésem az, hogy szerintetek ez szoftveres hiba lehet-e amit én magam is kezelni tudok, vagy uzsgyi a szerviz ?


2016. febr. 16. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
vidd szervizbe, de az a rossz hirem van, hogy szerintem ezek a kinai telefonok csak kivulrol / arban jok maximum. amennyit rakolthetsz a javitasra, ill. a telefon alap ara osszesen mar kitett volna egy normalis, nem kinai telefont is.
2016. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippedet, Nos még szerencsém van, hogy garanciával rendelkezem. Azért választottam ezt a telefont, mert sok pozitív visszajelzés volt olyanoktól akik több hónapja megvették és még problémát nem észleltek. Reménykedem, hogy az én helyzetem merőben speciális, egyedi.
2016. febr. 16. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nyomj egy hard resetet. Ha utána is náthás, vidd vissza.
2016. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Erre még nem gondoltam, mindjárt megcsinálom.
2016. febr. 16. 19:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Közlésképpen leírom nektek, hogy fikarcnyit se javult az állapota. Töltés nélkül minden kifogástalan, azzal pedig nem. Annyit hozzáteszek még, hogy más márkájú töltő van hozzá ami megegyezik az európai konnektor szabvánnyal. Az eredeti nem lenne megfelelő. Ezt az üzlettől kérdeztem meg. Ők közölték a beszállító rakott hozzá más márkájú töltőt.
2016. febr. 16. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:

ha interneten rendelted, és házhoz szállították, akkor 14 napig élhetsz az elállás jogával.


[link]

2016. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki más töltővel/gépről USB kábellel tölteni. Én is láttam már olyan töltőt, hogy rádugtam a telefont, és megszűnt reagálni az érintésekre. A töltő rámérve 5V-ot adott, más telefonnal probléma nélkül működött, csak nem szerették egymást a telefonnal.
2016. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Annyit hozzáteszek még, hogy más márkájú töltő van hozzá ami megegyezik az európai konnektor szabvánnyal. Az eredeti nem lenne megfelelő. Ezt az üzlettől kérdeztem meg. Ők közölték a beszállító rakott hozzá más márkájú töltőt."

Volt már másnak is ilyesmi hiba, nézd meg másik töltővel

2016. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!