Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy akkuját töltöm,...

Samsung galaxy akkuját töltöm,65 százaléknál nagyon belassul a toltés, de ha kiveszem az akkut egy pillanatra utana sokjal tobbet mutat. Ez mitol van?

Figyelt kérdés

2016. febr. 26. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Rossz a töltő vagy az akku.
2016. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Rossz a töltő vagy az akku".... vagy a válasz.

Ha megnézed (mert rákereshetsz) egy Li-Ion akku töltési karakterisztikájára, ott a válasz.

Egy mondjuk 4 óra alatt feltöltődő akku, a töltés első 2 órájában felveszi a teljes töltés legalább 2/3-át, a másik 2 órában már csak 1/3-ot, mert ez a fajta töltés adja az elfogadható élettartamot. Ha megszakítod a töltést, újra nekiáll max.xal, aztán "rájön", hogy nem erre van szükség, visszavesz.

A számaim nem pontosak, de kb. ez a "menetrend"...

2016. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha megszakítod a töltést, újra nekiáll max.xal, aztán "rájön", hogy nem erre van szükség, visszavesz."


Pont fordítva, alacsony cellafeszültség mellett nincs nagy áramú töltés. Akkor kapcsol rá ha a cellafeszültség közel maximálisra emelkedik.

Galaxy S4 mérési naplóra alapozva.


[link]

2016. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkort az én készülékem és töltője más karakterisztika szerint dolgozik.

Megjegyzem, az enyém pontosan a nagy könyv (és a Li-Ion akkuknak elvárt mnetódus) szerint dolgozik.

És én nem a készülékbe épített rögzítőt, hanem külön erre a célra szánt eszközt használok ha kíváncsi vagyok egy új készülék új akkujára.

[link]

Ezt itt láthatod....

2016. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!