Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régi androidos telefonomra...

Régi androidos telefonomra egy főzött ROM jobb lenne mint a gyári?

Figyelt kérdés

samsung gt-s5570I

A szolgáltató közölte hogy lejárt a szoftver felhasználási idő és a telefonáláson kívül semmi más nem megy rajta. Android 2.3.6. van rajta.



2016. márc. 4. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez elég marhaságnak hangzik.

Amúgy sokszor tényleg jobb a főzött rom mint a gyári.

2016. márc. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát az még hagyján, hogy Android 2.3.6, de a telefon maga hardveresen is kevés a mai alkalmazások erőforrás-igényeihez képest. Úgyhogy tehetsz rá főzött romot, de amint elkezdesz rá alkalmazásokat telepíteni, használhatatlanná válik a készülék. Tudom, nekem is ez van a Galaxy S-emmel. Igen, van rá főzött rom dögivel, akár Marshmallow-t is rakhatok rá, ha olyan kedvem van, de már egy böngésző és egy chatprogram is képes két vállra fektetni.
2016. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=aRkmPZ8aNeY

Ilyent találtam xperia-n jó lett a főzött rom egy eggyel újjabb. Csak nem tudom melyik tetszene.

2016. márc. 4. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

"telefonáláson kívül semmi más nem megy rajta"

Ezen a telefonon eddig ment bármi más? :D


Amúgy a Galaxy Mini nagyjából a lehető legszarabb okostelefon, már fénykorában is gyengének számított, mostanra meg már 5 éves.


Ettől függetlenül, egy próbát megér, nekem Xperia X8 volt, 4.1.2-es ROM volt rajta, és tulajdonképpen elég működtek az alap funkciói. De tény hogy mára már a programok sokkal többet kérnek.

2016. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy Gio-ra tettem CM10-et (vagy 11-et?). Éppen ráfér, éppen elindul, ami rajta van, az működik is, nem sokkal lassabban, mint a gyári Froyo. De.


Appot nem tudok letölteni, mert a ROM gyakorlatilag elfoglalja a belső memóriát, így csak azt tudom használni, amit a CM alapból ad, az meg nem túl sok.


Telefonálni elvileg lehet, email megy, a Google fiókkal szinkronizál, és kb. ennyi, amit kezdeni tudok vele. Azért mondom, hogy elvileg lehet telefonálni, mert belevaló SIM már nincs itthon.


Szóval igazából már akkor alul volt méretezve, amikor megvettem (bár jópár alkalmazást lehetett akkor még használni rajta), de nagyon eljárt felette az idő, az ilyeneket cserélni érdemes, nem haxolgatni.

2016. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!