Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van valamilyen káros hatása,...

Van valamilyen káros hatása, ha a telefont a szívünknél (pl. Ing zsebében) hordjuk?

Figyelt kérdés
Szoktam látni reklámokban is (pl. iPhone 6s), meg hallani stb., hogy az emberek a kis ing zsebükben hordják a telefont, de én nem szeretem így hordani, mert úgy emlékszem, hogy nem igazán tesz jót sem a szívnek, sem semmi másnak ha közel tartjuk hozzá a telefont.

2016. márc. 23. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

"Van valamilyen káros hatása, ha a telefont a szívünknél (pl. Ing zsebében) hordjuk?"

Kezdjük az elején.

A mobiltelefonok elektromágneses hullámok segítségével tartják a kapcsolatot a mobilhálózattal. Az erősségét szabvány előírások határozzák meg. Azon a besugárzási szinten nem ismert illetve nem bizonyítható az élettani, kardiológiai kockázat.

Az, hogy egyéb más kockázati tényező felmerül, illetve a körülményekhez képest változó a mértéke, az megint más.

A GSM által használt tartomány a nem ionizáló sugárzásokon (az ionizálókkal ellentétben belül a rádióhullámok közé tartozik. A károsító hatásuk a behatás erőssége és időtartama függvényében mérhető. Az erőssége limitált, a behatási idő pedig egy olyan készülék esetében amin éppen nem folytatnak telefonbeszélgetést, nem lehet elég hosszú (értem ez alatt, hogy pl a nyári napon le lehet égni az erős UV miatt, ami télen is van, de olyan gyenge hogy hiába napoznánk, nem járna kockázattal - nem Afrikára gondolok itt).

Lehet ebből a sugárzásból természetesen káros mennyiségben is kapni, de ahhoz egy GSM antenna testközelségében kellene lenni. És az sem elsősorban kardiológiai veszélyt hordoz magában.

Kb. 1 W / kg SAR-/ RF expozícióval végzett kísérletek alapján az agytörzsre gyakorolt hatása számos esetben megfigyelhető, ami a szívferkvencia változásban nyilvánult meg. Szóval közvetett módon lehet az általad kérdezett hatása. De, a behatási időtartam több mint 30 perc, illetve alvó tesztalanyok esetében fordult elő (alvás közben végezték a vizsgálatokat). Éber állapotban nem volt megfigyelhető szignifikáns eltérés. Mármint normál mobiltelefon keltette sugárzási viszonyok esetén.

A szívritmus szabályozók esetében azt javasolják hogy 6 cm-től ne kerüljön kisebb távolságba mobil eszköz. De mindezt a szabályozó működésében fellépő interferencia elkerülése érdekében. Vannak GSM távkapcsolattal rendelkező szívritmus szabályozók, ahol a terapeuta folyamatosan figyelemmel kísérheti a készülék által rögzített adatokat. Ezek a készülékek övre erősített szabvány GSM készülékkel összekapcsolva működnek. Ha okozna számottevő kardiológiai vagy egyéb zavart, úgy vélem ez a megoldás nem lenne alkalmas a szerepét betölteni.

A békesség kedvéért kijelenthetjük, betehető az ingzsebbe. Én személy szerint amikor csak lehet, a nadrágom oldalzsebében hordom. :)

Ja és még valami, amikor telefonálsz. Nos abban a klasszikus esetben a telefon a füledre tapad.

Na ott már durvább dózist kapsz.

[link]

2016. márc. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Soha semmilyen gyártó nem fogja elismerni, hogy a készüléke az egészségre káros lenne, sőt, tanulmányok fognak arról szólni, hogy kizárt dolog, hogy a wifi, mobil stb káros lenne. Valójában meg emlékezz vissza arra - ha idősebb vagy- amikor a mikró tévé stb elé álltál és egyből rád szóltak az idősebbek, hogy állj távolabb! Nem érdemes kísérteni a sorsot, ne hordd a szíved közelében ezeket a szutykokat!
2016. márc. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld! :)
2016. márc. 24. 01:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám akkor is rámszólt, ha bal kézzel ettem. Attól, hogy valaki idősebb, még nem feltétlenül okosabb :)
2016. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hehe. Az előzőről az jutott eszembe mikor nagyanyám komoly arccal nézegette a mobilom és megkérdezte hogy miért nem kell hozzá drót. Mondom neki azért mint ahogy a rádióhoz sem kell.

Erre mérgesen rám rivallt: Dehogyis, az más!

2016. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
xD
2016. márc. 24. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!