Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha Androidos telefont akarok...

Ha Androidos telefont akarok venni, egy Google Nexus-szal járok a legjobban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az Android a Google-é, a Nexus széria is, így arra gondoltam, hogy kisebb eséllyel dobhatom ki a telefont ~1,5 év után, mert elkezd fagyogatni, lassulni, akadni. Így jártam a jelenlegi telefonommal is, ami egy Sony. Tök jó volt, használtam, szuper volt minden, majd egy idő után (kb 1,5 - 2 év után), mikor frissítettem az alkalmazásokat, mindig lassabb és lassabb lett. Már ott tartok közel másfél év szenvedés után, hogy a képernyőn lapozgatok oldalra és szarrá akad az egész, akár újra van frissen telepítve, akár nem. Éppen ezért gondolkoztam el azon, hogy veszek egy iPhone-t. Azok amennyire én tudom, szoftveres szempontból stabilabbak, de az áruk nem a legkecsegtetőbb. Igaz, egy új Nexus-nak sem (pl Nexus 5X), de egy picivel jobb az áruk. Illetve nem egy helyről hallom, hogy ha Android, akkor Nexus, mert mind a kettő a Google-é, mint ahogy az elején is írtam.

2016. ápr. 14. 20:20
 1/9 A kérdező kommentje:
jelenlegi Sony-m 3 éves, csak hogy kerek legyen a történet és csak szopom vele a péniszt, annyira szar már...
2016. ápr. 14. 20:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megéri Nexusok közül választani.
2016. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más élmény a stock android mint a módosított. Persze figyelni kell arra is, de ha nem telepíted teli sz*rral akkor nem lassul be.

Amit meg a Sonydról írtál, az nekem hardveres dolognak hangzik (ha factory reset után még mindig csinálja, akkor biztos az)

2016. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azon Stock Android van ami valóban gyors és stabil de nincs benne semmi extra.Amúgy az LG G4-et nézd meg,jobbra sikerült min a Nexus 5X ahogy a Huawei esetén is a P9 jobbra sikeredett mint a Nexus 6P.Persze ha csak a stabilitás fontos akkor jó választás de a túlárazás miatt szerintem a Moto-k közt nézelődj amiken Stock Android van olcsóbb áron és ugyan úgy támogatva vannak(lásd a 2 éves Moto G 2-öt).Amúgy a Google csak a software-t csinálja és legyártatja a telefont,a többi a gyártók dolga.Idén a HTC fogja gyártani.
2016. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha Android akkor Nexus.

(Bár nekem se az van, mert számomra túl drága és nem is tetszik a stock Android kinézete.)

2016. ápr. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, hogy ez a hardveres gond tényleg az e a Sony telefonomon... Voltam Media Marktban egyszer, amikor pont kint volt egy Sony Xperia Z5 meg Z5 compact, mind a kettő már ott akadt egy picit és az ikonok se töltődtek be rendesen, egyszóval pocséknak tűnt a telefon szoftveres szempontból. Egy Samsung Galaxy A5 (2016) sokkal smooth-abb, gördülékenyebb volt a Sony Xperia Z5-nél, pedig lássuk be, nem egy súly csoport a kettő. A Motorlolákkal az a bajom, hogy a legutóbbi 3 telefonja (phonearena.com oldal szerint) phablet, ami nekem nem tetszik. Ilyen 5 - 5,2 fölé nem akarok menni, ami pedig 5 inch-es, az meg 2015 július és egy közel 1 éve kijött telefont elvből nem veszek meg. Nem mondom, hogy szar, de a mai világban inkább egy újabbat választok a régi helyett. Amelyik telókat még nézegettem, azok a Lenovo-k. Nemrég jött ki a Lenovo Vibe K5 meg a K5 Plus és ilyen 70-80 ezres áron mozognak, ami egy teljes mértékben jó ár, figyelembe véve, hogy miket tudnak. De a Nexus 5X már ~100-ért megkapható és szerintem megéri a plusz 20-30-at, bár még nem teljesen tudom, hogy ha eljutok oda, hogy új teló, milyet vennék szívesen.
2016. ápr. 15. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem softwareileg még a MIUI is jónak mondható ha már Lenovo-t néztél Vibe UI-val ami messze van a Stock-tól.Amúgy azok voltak az utolsó jó Moto-k,az új E is gyengébb lesz mint az elődje szokás szerint túlárazva szóval én a Motorola-ról már lemondtam amikor a Lenovo by Moto lett belőle...

De szerintem LG G4 ebbe a szegmensbe a legjobb meg a mostani Xiaomi MI5.Hiába a Nexus 5X-en a Stock AOSP ha hardwareileg a 2GB RAM elmaradott ebben a kategóriában.

2016. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A köztudatba viszont hibásan épült be a Google és az Android kapcsolata. A helyzet az, hogy az Androidot nem a Google, hanem az Open Handset Alliance nevű cég-csoportosulás fejlesztette, hogy ki mit csinált vele kapcsolatban, azt nem tudni pontosan. Az OHA-nak jelenleg több mint 50 cég tagja, köztük 11 készülékgyártó (HTC, LG, Motorola, Samsung, Asus, Garmin, Huawei, Sony Ericsson, Ericsson, Toshiba, valamint a 2009. június elsején csatlakozott Acer), 13 félvezetőgyártó (többek között az Intel, a Marvell, az nVidia, a Broadcom, a SiRF, az ARM és az Atheros), 10 operátor (köztük a T-Mobile és a Vodafone), 12 szoftveres cég (maga a Google, az eBay és pár kevésbé ismert név), valamint 7 egyéb vállalat — a lista egyébként hónapról hónapra változik, egyesek kiszállnak a buliból, mások viszont csatlakoznak, jellemzően utóbbiak vannak többen. Látszik, hogy nem kispályás kft-k tömörüléséről van szó, az Android tehát elméletileg hatalmas tudás és sok munka eredménye, a konkurencia (egészen pontosan a nagy konkurens Symbiant birtokló Nokia) viszont pont emiatt támadta oly sokat az Androidot — véleményük szerint ugyanis lehetetlen, hogy egy ennyi cég által fejlesztett rendszer egységes és stabil legyen."

Forrás: Mobilaréna

2016. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddigi tapasztalataim szerint eddig akkor a Nokia-nak lett igaza ez a bemásolt cikk alapján. Az LG G4 meg tavaly áprilisban jött ki, ráadásul 5,5 inch, ami nekem már sok. Xiaomi Mi 5 meg... Erre szavakat nem találok, hogy mi mindent bele pakoltak abba a telóba. Csak az még a Nexus-sznál is drágább, bár többet is tud. Ha a MUUI annyira jó, akkor erősen elfogok rajta gondolkozni.
2016. ápr. 16. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!