Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony telefonokra ugyan úgy...

Sony telefonokra ugyan úgy lehet telepíteni custom romot, mint a Samsungokra?

Figyelt kérdés

Sok-sok Samsung telefonra telepítettem már CM-et vagy egyéb custom romot, most viszont egy Sonyra kellene. Kérdésem, hogy ugyan úgy recoveryből telepíthető a .zip formátumú fájl? És ugyan úgy Odin segítségével rootolható?


Mellék kérdés: Hogyan tudom Sonynál behozni a recoveryt? Ugyanis itt nincs Home gomb, mint a Samsungnál. Vagyis van, csak érintés érzékeny, nem fizikai gomb.



2016. aug. 6. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy lehet Sonykra is tenni főzött romot. Odin az kifejezetten Samukra van. Az nem fog Sonyval működni. A Sony-s fórumokon, xda-developers fórumán a készülékspecifikus topicokban biztos le van írva, hogy az adott modellt, hogyan tudod rootolni, recovery-t telepíteni, recoverybe belépni, majd telepíteni a romot.
2016. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sonynak hála az istennek nincs recoveryje de van helyette zárt bootloadere. Samsunngra viszonyalg egyszerű felrakni custom szoftvereket, de sonyira viszont igen csak nehéz, először tudd meg hogy a Bootloadered nyitható-e.
2016. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Odin "Sony változata" a flashtol.


Recovery-t úgy tudod elérni, hogy bekapcsoláskor a Sony logónál a led felvillan, akkor te hosszan megnyomod a hangerő minuszt. Persze előtte tenni kell egy recovery-t rá, cwm twrp stb amit találsz. Javaslom az XDA-t.


Rootolni meg általában toolkit, vagy prerooted rom flashelésével szokás a Sony telefonokat, de én így csináltam:


Sony Z3

4.4.4-en Kingroot-al rootltam.

Feltettem a gépről telepíthető Nuts TWRP recovery-t.

[link]

Azon feltelepítettem a 6.0.1-es előre rootolt (supersu-s) alap sony romot, majd egy xposedet h személyre szabjam.


Nyilván lehet CM-et is helyette feltenni, de nekem a Sony rom nagyon tetszik, mert közel áll a stock-hoz, és rengeteg extra van benne, olyanok amik CM esetén nem elérhetőek. (dupla kopp alvás, kesztyűs mód stb)


De szeretem a CM romokat is, nexus 7-emen CM13 van.


Remélem segítettem.

2016. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
# 2/3 Hát én inkább könnyebnek mondanám, mert az Odin sokszor nem engedi telepíteni, és egyéb dolog..:D De kinek mi áll a kezére ugye.
2016. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!