Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet az oka, ennek a...

Amarok Tonrar kérdése:

Mi lehet az oka, ennek a feltehetőleg hálózati hibának?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években (minimum 10) többször tapasztaltam egy hibát, amit csak egy módon tudtam eddig megoldani. Érdekelne, hogy ez miért van, hogyan jelentkezhet és hogyan lehet elkerülni, vagy (máshogy) megoldani.

A hiba a következő:

Van két telefon, A és B. (a hiba az évek során több készülékkel is felmerült)

Mindkét telefon azonos szolgáltató hálózatát használja és kiváló térerőt jelez. Mindkét telefon hívásra és hívás fogadásra alkalmas. Egyik telefon sincs megbuherálva sehogy, gyári állapotban vannak és a hibát leszámítva tökéletesen működnek.

A telefonról küldök SMS-t B telefonra. Az üzenet a telefon szerint elküldésre került, a megfelelő összeg az egyenlegről levonódott. B telefon egyáltalán nem fogadja az üzenetet, de fogad üzenetet bármely más telefonról. Innentől A telefon minden hívási vagy üzenetküldési próbálkozása B telefon felé eredménytelen, de bármely más telefont képes hívni.

A hiba csak akkor oldódik meg, ha B telefon SMS-t vagy hívást kezdeményez A telefonnal, ami rendben lezajlik. B telefon ezután azonnal megkapja az üzeneteket és elmulasztott hívásokat A telefontól, mintha azok sosem késtek volna, és abban a percben történtek volna. Innentől minden rendben működik a két telefon között.

Kicsit hosszú lett, de mégis: mi ez?



2016. szept. 28. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A leirasod szerint ez egy nagyon komplex mobil szerver hiba lehet. Csak azt nem tudom hogyan fogtad ki ezt a hibat olyan sokszor es pont a tew A es B telefonoddal amit meg csereltel is.

Mobilos cegnek dolgozol?

En egy telefon kozpont tesztelos cegnel dolgozom, erdekelne milyen halozaton tortent ez, milyen kozponttal.

2016. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tobb kerdes is felmerul:

1. az a bizonyos elso sms mit tartamaz? random text? vagy valami speci karaktereket is?

2. az A es B telefon ugyanazon a cellan van pl mindketto nalad van mindig?

3. a B telefon rendorsegi megfigyeles alatt all?

2016. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1


Nem dolgozom mobilos cégnek. A hiba 30-as telefonok között történt eddig, bár belegondolva nem zárom ki, hogy bármely más hálózatnál is felmerült (ebben az esetben A telefon mindig az enyémre értendő). Ami biztos, hogy én mindig Westel/T-Mobile/bármi is most a neve hálózaton voltam.


#2


Normál SMS, normál szöveggel. Előfordult ékezettel és anélkül is. Speciális karakterek nélkül.

Nem minden esetben az én telefonjaimról van szó, de az utóbbi talán 3 alkalommal a feleségem írt olyan helyről, ahol remek a térerő, én pedig gyakorlatilag az egyik legjobb helyen lakom a hálózat szempontjából.

Nincs rendőrségi megfigyelés alatt. (mármint nem tudhatom, de oka nem lenne)

2016. szept. 28. 14:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Most csak jobban tudom ellenőrizni a hibát, de ez megesett akkor is, amikor én írtam SMS-t másnak, és a telefonom addig nem volt hajlandó kommunikálni a másikkal, míg az valahogy nem indított hívást, vagy küldött üzenetet nekem. Néha előfordult, hogy egy SMS-em "beragadt" (rendkívül fantasztikusak a hálózati ismereteim), és csak akkor rendeződött, ha írtam még 1-2 SMS-t, akkor az illető egyben kapta meg mind, és nem a telefon memóriája telt meg.
2016. szept. 28. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!