Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy C7 Kínából,...

Natusa kérdése:

Samsung Galaxy C7 Kínából, szürkeimporton keresztül,3 hónap garanciával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy megéri e vállalni a kockázatot úgy, hogy csak 3 hónap garanciát kapok rá (gondolom az sem gyári)? Mi a buktatója a szürkeimportnak?

2016. dec. 10. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

több okból sem a legjobb döntés


a gari az nem gyári, szóval itthon kb sehova se fogod tudni vinni, hacsak nem vállalja az eladó, hogy leszerződött mondjuk egy sufnigsm-mel, akik gond esetén megbuherálják, de az ilyen szürkeimportos ügyekben általában azt szokták mondani, hogy küld vissza kínába, természetesen az a te költséged


a 3 hónap meg olyan, hogy hiába van róla papírod, ha nem éred utol az eladót


a C7-et nem ismerem, de gondolom azért akarod így beszerezni, mert nem forgalmazza itthon senki


sajnos ilyen esetben előfordul, hogy a telefont elsősorban kínai piacra szánják, így nem fog minden frekin megfelelően működni


olyannal is találkoztam, hogy nem volt hozzá magyar nyelv, nem volt rajta play áruház, szóval mókolni kellett vele bőven, esetleg csak kínai nyelv volt rajta...

2016. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért, hogy elmondhasd, hogy a legújabb tamagocsid van, amit persze nem használsz ki, csak menőzöl vele a haveroknak? Persze, vegyed csak, hátha a 4. hónapban bedöglik. Dobd ki a pénzt ilyen marhaságokra.
2016. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm a válaszokat! 14 napos elállási lehetőség van, szóval visszaküldöm ha valami probléma akadna. Második válaszoló, azért szeretnék drágább telefont venni, mert költözöm a fővárosba. Mivel nincs laptopom, számítógépem amit vihetnék, ezért muszáj egy olyan telefont vennem, amivel több dolgot is meg tudnék oldani, egyáltalán nem a "menőzésért" veszem.
2016. dec. 10. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább egy tabletet, ami otvozi a laptop és a telefon erényeit, ne foglalkozz semmiképp sem ilyen kínai vackokkal.
2016. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. dec. 13. 09:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Tabletet nem vennék. Ha van egy jó telefonod, és egy jó laptopod (nem kell extrém drága), az kb mindenre elég, ha csak nem vagy gamer. Kb egy csúcstelefon árából meg tudod ezt a két kelléket venni, és ez a páros az emberek 90%-át kiszolgálná. Laptopo tudsz filmezni, egyszerűbb játékokat játszani, írni, prezentációt csinálni, fényképet szerkeszteni, stb, a telefonon meg böngészni, telefonálni, fényképezni, jegyzeteket felírni, stb.


A tablet telefonnak kényelmetlenül nagy, ha vonatozok, szivesebben használok telefont mint tabletet vagy laptopot. Csak mert kisebb, kényelmesebb, na és az én esetemben gyorsabb is a tabletemnél.


Írásra meg prezentáció-készítésre a notebookot használom. Mivel a számítógépes kezelőfelület erre a célra sokkal alkalmasabb, mint a mobilos, még akkor is, ha az a mobilos nagy képernyővel van párosítva.


Szóval ahoy minden "egy picit bármire alkalmas megoldás" gyatra egy picit minden téren, úgy a tablet is. A notebookot a touchpad, bilentyűzet hiánya és a mobilos kezelőfelület miatt nem váltja ki, a mobiltelefont meg azért, mert egyrészt nem tud többet, másrészt kényelmetlenül nagy. Nekem van mindhárom, de a tabletet tervezem eladni, tekinettel arra, hogy rá se nézek. Számomra feleslegesnek tűnik.


A C7 jó, de nem váltja ki a laptopot teljesen. Ezért a helyedben én a következő párost venném (találsz mást is, ami hasonló, én konkrétan vígan ellennék az általam említettel):


[link]


és ezt:

[link]

(win 10, 4GB RAM, 32GB SSD, 14 colos HD kijelző, 1,4kg, kis fogyasztású Intel Pentinum processzor 2,56GHz órajellel, USB 3,0 ... ...).


Ha kevésnek találod a 32GB tárhelyet, akkor egy külső merevlemez még beleférne.


Ha sokkal nagyobb tárhely kéne, akkor hasonló specifikációkkal itt van ez 1TB tárhellyel:


[link]


Így kb 700-750€-ért lenne egy nagyon sokoldalú kombinációd :)


Bocsi, hogy szlovákul vannak a leírás a linkben, nem ismerek magyarországi üzleteket, amiknek van webshopjuk. De biztos vagyok benne, hogy ott is találsz hasonló specifikációjú notebookot.


Üdv.

2016. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Wooow, nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat! Sokat segít! Megrendeltem már a C7-t, remélem egy ideig el tudok lenni vele, míg nem lesz laptopom. Laptopot is szeretnék venni mindenképp, mert sokkal hasznosabb tud lenni mint egy telefon, ahogy azt te is leírtad! Egyelőre azért veszek "csak" telefont, mert egy laptopra nem lenne pénzem beruházni! :) Még1x köszi a válaszodat! :)
2016. dec. 13. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!