Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen tévémárkákat érdemes...

Milyen tévémárkákat érdemes megvenni a nagyok mellett?

Figyelt kérdés

Nagyok mellett az LG-re, a Samsungra, esetleg a Panasonic-ra és a Sony-ra gondolok. Tudtommal az összes többi vagy kínai márka, vagy viszonylag ismert, de a címkén kívül nincs sok közük az anyacéghez, ezen a féltekén legalábbis. Elsősorban a firmware, a felhasználói felület szempontjából érdekel.

Most egy alsó kategóriás, de tudtommal még "japán" Panasonic-om van, és nagyon nem vagyok elégedett vele. Azt nem mondom, hogy egy rakás xar, de a felület döcög, ronda, kényelmetlen, néhol bugos, az "okos" rész is kritikán aluli. A távszabályzó meg vastag. Ezelőtt egy Sharppal és egy Philips-szel próbálkoztam, kevesebb sikerrel, bár azok is alsó kategóriásak voltak. Megjegyzem, volt már olcsó LG-m is, abból kihozták, amit lehetett. Kár, hogy Dél-Koreában már nem divat az analóg hangkimenet. Azaz vennem kell a tévé mellé majd optikai átalakítót is, ha mégis ilyet választok.


2020. jún. 27. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fontos az okosság, akkor bármilyet vehetsz. Vannak a kicsik közt is olyanok, amiknek kiváló képe van, főleg a Full HD mezőnyben. A 4K-nál már nagy a szórás. Ha fontos a 4K vagy az okos funkciók, inkább maradj a nagyoknál. Ha az okos funkció a fő szempont, akkor LG tévét vegyél. A legjobb operációs rendszer fut rajta a jelenlegi piacon.
2020. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A korábbi tévéknél nem volt szempont hogy okos legyen, de azt hiszem, maradok ilyennél, bár tudom, hogy külső eszközökkel, akár egy Chromecasttal sok dolog megoldható. A Philipsnek még azzal is gondja volt, hogy egyszerre jelenjen meg a műsorújság, és maradjon a hang is... Ráadásul tudtommal már csak a legalsó kategóriában, és pl. a hotel tévéknél van olyan, hogy "nem okos".
2020. jún. 27. 11:24
 3/8 Travis83 ***** válasza:
Toshiba is nagyon jó márka, ezt tapasztalatból mondom úgy, hogy van itthon 4K Samsung is.
2020. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Samsung nem valami jó, ezt meg én mondom tapasztalatból. Bár a képe jó, az alkalmazások össze-vissza mennek. Például YouTube alatt egyszer csak elindul a webrádió alkalmazás a háttérben és elindítja az utoljára hallgatott csatornát.
2020. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, nekem ezt a Telekom IPTV csinálta régen...
2020. jún. 27. 11:55
 6/8 Travis83 ***** válasza:
#4: én nem az esetlegesen rosszul programozott okos tv funkciókról beszéltem, mert az bármelyik tv-n vacakolhat, hanem a képi minőségről. Elvégre ez a legfontosabb tényező egy tv esetében.
2020. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Samsung, azzal nem tudsz hibázni.
2020. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagy valószínűséggel tényleg Samsung lesz, esetleg LG. Eddig is közülük választottam volna, csak kellett a fejhallgató-kimenet. Mindegy, majd veszek egy optikai adaptert kb. 5 ezer Ft-ért.
2020. jún. 28. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!