Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha az USB fejhallgató erősítőm...

Ha az USB fejhallgató erősítőm ilyen drága USB kábellel van a gépemhez kötve, akkor jobb lesz a hang is?

Figyelt kérdés

Mint pl. ez: [link]


Ettől lesz különbség a hangban? És nyilván nem youtube mp3-ra gondolok, hanem tidal-ra meg ilyenek.


2020. júl. 20. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Fingom sincs hogy mi az a tidal, de az audió vezetékek jelentős része csak pszichikai hadviselés a felhasználó pénztárcája ellen. A méregdrága digitális vezetékekre ez fokozottan igaz.
2020. júl. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem biztos, mivel különféle kábeleknek más a vezető képessége. Bár ha nem ismered a Tidal-t, akkor nem tudom mennyi közöd van a témához :D
2020. júl. 21. 04:27
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Okostojás, ha mindent tudsz, miért kérdezel?

Digitális kábelen vagy átmegy a jel hiba nélkül, vagy nem, ha szakadt vagy zárlatos. Röhögök a szerencsétlen balekokon, akik vagyonokat adnak az árnyékolt (!) optikai (!!!) kábelekért, aminek a végén azért aranyozott a csatalkozó (aminek csak mechanikai szerepe van, ne essen ki a kábel az aljzatból), mert attól jobb a hangja.


Ti azt képzelitek, hogy a 2x 44,1 kHz 16 bites hangminták átviteléhez egy csomó varázslat kell, hogy jobb legyen, miközben egy PC belsejében egy filléres SATA kábelen mindenféle varázslat nélkül ezerszer ekkora sebességgel áramlanak az adatok, hiba nélkül.


Ennél a péztárcacsapolásra kiválóan alkalmas kábelnél elsütötték az összes létező marketingbullshitet, amit csak el lehet sütni. Önmagukban egyenként igazak, csak épp a kábel nem lesz ettől jobb. Egy printer mellé csomagolt filléres USB kábellel pont ugyanolyan lesz a hangja.

De mivel a vallási fanatikusok a végsőkig ragaszkodnak a hülyeségeikhez, akár csak a laposföldhívők, téged sem lehet meggyőzni, mert hozni fogsz tesztnek álcázott marketingcikket, hogy márpedig ezzel az USB kábellel még azt is hallod, hány szál lószőr van a hegedűvonón. Nem hallod. Csak placebó: "ha már ennyire hülye voltam, hogy ennyi pénzt adtam érte, akkor csak jobbnak kell lennie".


Kettős vakteszten ezek a csodakábelek még soha nem voltak jobbak.

Egyébként is feleslegesek. A hangfelvételeket készítő stúdiókban hangmérnökök vannak, akik csak a tényeknek hisznek, nem az ilyen varázslatoknak, egy stúdióban csak normális kábeleket, eszközöket találsz, a profik tudják mit kell venni. Az ilyen "nagy" márkák csak a sokpénzű műveletlen, fizikából analfabéta amatőröknek vannak szánva.

2020. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért egy kábel nem attól lesz jó, hogy aranyozott a csatlakozó, meg amúgy sem fog a különbség kijönni egy átlag fejhallgatóval, átlag erősítővel és rossz forrással. Valaki kipróbált több usb kábelt is fejhallgatóhoz egészen az ilyen 500 ezresekig, elmondása szerint mindegyik máshogy szólt, minél drágább volt, annál dinamikusabb, minőségibb hangot kapott.
2020. júl. 21. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:

1 és 3-mal értek egyet.


Kérdező, olvasd csak el mit írnak erről a „csodakábelről”:


„A szilárd vezetők kiküszöbölik a szál-kölcsönhatás torzulását és csökkentik a frekvenciát. A szilárd, ezüstözött vezetők kiválóan alkalmasak nagyon magas frekvenciájú alkalmazásokhoz, például a HDMI audiohoz. Ezek a jelek, mivel ilyen magas frekvencia, szinte kizárólag a vezető felületén haladnak. Mivel a felület nagy tisztaságú ezüstből készül, a teljesítménye nagyon közel áll a szilárd ezüstkábeléhoz, de sokkal közelebb áll a szilárd rézkábelhez.”


„A szilárd vezetők kiküszöbölik a szál-kölcsönhatás torzulását és csökkentik a frekvenciát.”

Ez teljesen értelmetlen, mi az a szál-kölcsönhatás torzulása? Egy vezető, hogy csökkentené a frekvenciát?

„A szilárd, ezüstözött vezetők kiválóan alkalmasak nagyon magas frekvenciájú alkalmazásokhoz, például a HDMI audiohoz. Ezek a jelek, mivel ilyen magas frekvencia, szinte kizárólag a vezető felületén haladnak.”

Ez részben igaz, nagyfrekvencián az áram kiszorul a vezető felületére (szkin-hatás). Régen a rádiók URH hangolóegységében a rezgőköri tekercsek ezüstözött rézhuzalból készültek. Csakhogy ott 100 MHz körüli frekvenciákról van szó, még a legmagasabb hangfrekvencia is sokkal kisebb, ott ez a hatás alig jelentkezik.

Utána pedig következik a „kemény cellás habszigetelés” csodáinak felmagasztalása, jórészt értelmezhetetlen leírásban.


Lehet, hogy van valami kis különbség az egyes kábelek „hangja” között, de egy 75 cm-es kábelért 27100 Ft-ot vagy még többet kiadni?


„különféle kábeleknek más a vezető képessége”

Igen, és vajon 1 m körüli hosszon, egészen kicsi áramok mellett mit számít ez?


„minél drágább volt, annál dinamikusabb, minőségibb hangot kapott.”

Igen, csak, egy egészen csekély javulásért (amit lehet, hogy csak képzelt) százezreket fizetett. Mi az, hogy dinamikusabb, minőségibb hang? Ezek műszakilag nem értelmezhetők.

2020. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én értem, de ha ennyire tudja mindenki, hogy semmi különbség olcsó és drága kábel között, akkor miért van ennyi nagy márka, ami kb. arra épül, hogy ilyen drága kábeleket gyártanak? Gondolom aki ilyen kábelt vesz, az ért is hozzá.
2020. júl. 22. 01:52
 7/10 anonim ***** válasza:

"akkor miért van ennyi nagy márka, ami kb. arra épül, hogy ilyen drága kábeleket gyártanak?"

Ez egyszerú: mert sok éve rájöttek, hogy sok vásárló képes akár nagyon sok pénzt is adni a vezetékekért. Ennyi a drága "márkák" mögötti megoldás és nem több. Egyébként ezek a márkák jellemzően nem gyártanak, hanem egy adott dizájnú és összetételű kábelt legyártatnak Kínában, előböffenteknek egy gyomorbavágó árcédulát és megy a boltokba.


"Gondolom aki ilyen kábelt vesz, az ért is hozzá."

Sok meglepetés fog még érni, azt hiszem :) Ők nem műszaki tartalmat, hanem életérzést és a termék mellé adott filozófiát vásárolnak.


A linkelt leírás meg, ahogy a kolléga is rámutatott, teli van értelmezhetetlen bullshittel, ez tipikus csillagjós meg kristályenergiás zagyválás, hogy azt hidd, valami komoly dologról van szó.


Itt egy volt hifi kereskedő ír arról, hogy kábelek világában hogy nézik hülyének a vásárlót:

[link]



"Bár ha nem ismered a Tidal-t, akkor nem tudom mennyi közöd van a témához :D"

Ó, de buta vagyok, hiszen az audió technika csak a múlt hónapban született meg, előtte a Szokol rádiót hallgatták a népek...

2020. júl. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok

#7

Nagyon jó linkelt leírás. Valahol olvastam már olyat is, hogy egy megszállott kicseréltette a 16 A-es kismegszakítót 32 A-esre, mert úgy jobban szólt az erősítő és ezt tudományosnak látszó magyarázattal próbálta alátámasztani. Vagy hasonló, hogy a hangminőséget befolyásolja a hálózati kábel színe, a lemezjátszó egyik lába alá ragasztott, varázserővel bíró mágikus pötty. Mennyien bedőlnek ilyeneknek.


„Bár ha nem ismered a Tidal-t, akkor nem tudom mennyi közöd van a témához :D”


Az internet világa előtt is voltak kiváló minőségű hangberendezések, sőt, akkor valószínűleg kevesebbet hazudtak róluk, mint ma. Például, ha meghallgatnál egy, az 1950-es években gyártott teljesen elektroncsöves AR604-es Orion rádiót és mellette egy mai műanyagdobozos vackot, igencsak elcsodálkoznál, hogy az utóbbi, a „korszerű, formatervezett, csillogó-villogó” mennyivel gyatrábban szól.


[link]

[link]

2020. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Isti1976 ***** válasza:

USB kábelnél szinte mindegy a kábel minősége, mert aszinkron az átvitel; a vevő oldal tárolja amit vett és utána újra ütemezi. Szóval egy értelmes márkától vett 2-5eFt USB kábel pont olyan, mint egy 100.000Ft-os.Elvileg nagyon rossz minőségnél lehetnének illesztetlenségi reflexiók, de az a leggagyibb kínai/Hama kategória.


A digitális Toslink (optikai) és Coax kábeleknél fontosabb a kábel minőség főleg a csatlakozók, mert azok szinkron átvitelűek, bár az új, modern DAC-ok (nem minden új !) azokat is valójában bufferelik és újraütemezik, mintha USB lenne.


Azért van drága kábel, mert van aki megveszi és mert sokat lehet keresni a semmin. Biztosan te is szeretnél olyan bizniszt, hogy megveszed 5eFt-ért, újracsomagolod és 100eFt-ért eladod.


Mérnök vagyok, láttam elég kábelt.


A Tidal előtti időkről; a 80-as években jobb minőségű Hifi berendezéseket gyárottak nyugaton, mint most az átlag. A legjobbak technikája természetesen fejlődik, de azt nem/ritkán kapod meg elektronikai nagyáruházban.


Ha hangminőséget akarsz javítani USB-nél, akkor érdemes nem számítógépről hallgatni, hanem valamilyen streamerről, aminek kis zajú a tápja, mert a számítógépnél zajosabb USB nincs. Bár az új DAC-ok az USB-n bejövő zajt elég hatásosan szűrik, de ez változó, 500eFt-os, nagyon elimert DAC-nál is láttam olyat, hogy a stremaer tápegység cseréje hallhatóan javította a hangminőséget, pontosabban a kimenenti jel/zaj viszonyt.

2020. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Isti1976 ***** válasza:

Még egy dolog, azzal kapcsolatban, hogy ki vesz drága USB kábelt;


Nem elég képzett, hiszen nem ez a szakmája, de szeretné a rendszerét fejleszteni, jobb hangzást akar. A hallást pedig az agyad rakja össze; ha úgy érzed jó kábelt vettél, akkor azt fogod hallani hogy jobban szól a rendszer. Pl tesztből ha nem cseréled ki a kábelt, de azt mondod a hallgatóságnak, hogy most beraktál egy 10x drágább káblet, akkor ők hallani fogják (agyból) hogy jobb. Ez normális, így működik az agyunk.

2020. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!