Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Adott egy telefunken tv, táp...

Adott egy telefunken tv, táp hibával, mi lehet a hibája?

Figyelt kérdés

A táp tipúsa 17pw06-2...

Ingyen kaptam a tvt, szeretném megjavítani.

Odáig jutottam, hogy 7 db dióda rossz.

Vettem helyettük másikat, de csak csere alkatrészt kaptam, eredetit nem.

De az egyik oldalon lévő uf 5404 helyett kapott by255 diódák kb 5 perc után egymást követve elfüstőlnek.

Neten tudok rendelni uf5404 eset ami eredetileg benne volt, próbáljam meg azokkal vagy más lessz a bibi? Amúgy az ismét elfüstőlt diódák kicserélése után 5 percig megint működik a tv...


Köszi!



2020. szept. 9. 02:27
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Impulzustűrő Schottky dióda kell oda, a BY255 nem alkalmas. Utóbbi hálózati egyenirányítóként használható.

Sőt, ezek a 60 kHz vagy feletti kapcsolófrekvencián működő tápok a szokottnál is "strapabíróbb" diódákat igényelnek.

Mellesleg a párhuzamos diódák mindegyike nem nagyon szokott zárlatba menni, de logikus módon zárlatot mérsz, ha csak 1 db hibás, a párhuzamosak közül. Érdekes lenne rámérni a kiszedett alkatrészekre.

2020. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor megrendelem a típus azonost.
2020. szept. 9. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!