Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől eszi meg a szalagot a...

Rambull kérdése:

Mitől eszi meg a szalagot a magnó?

Figyelt kérdés
Tervezek venni egy pioneer ct-506-os kazettás deck-et amin Maxell ur (type 1) kazettákat tervezek felvenni majd vissza játszani. Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetek az ellen, hogy megegye a szallagot (és, hogy egyáltalán mi okozza ezt) Továbbá, hogy menyire fontos időnként demagnetizálni (lemágnesezni) a decket? A fej bemágneseződése okozhatja a szallag benyelését? Mert ha lehet ezt a műveletet mindenképpen szeretném elkerülni, mert kockázatosnak gondolom.

2021. máj. 14. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"mit tehetek az ellen, hogy megegye a szallagot (és, hogy egyáltalán mi okozza ezt)"

Sok oka lehet. Okozhatja szennyeződés akár a szalagon, akár a capstan-en, akár a pinch rolleren. Ha ezek bármelyike ragacsos, koszos, hozzátapadhat a szalag és befordul. Ha a csévélés túl lassú vagy megáll, miközben a capstan még tolja a szalagot, szintén begyűri. Ezt okozhatja sérült mechanika. Okozhatja bármilyen egyenletlenség a szalag útja során, egy elgörbült capstan, sérült gumi a pinch rolleren, de akár egy elállítódott fej is.

Mit tehetsz? Capstant, pinch rollert tisztán tartani, mechanikai sérüléseket elkerülni.



"Továbbá, hogy menyire fontos időnként demagnetizálni (lemágnesezni) a decket? A fej bemágneseződése okozhatja a szallag benyelését? Mert ha lehet ezt a műveletet mindenképpen szeretném elkerülni, mert kockázatosnak gondolom."

Szalag begyűrését nem okozhatja a felmágneseződés, de komoly visszaesést okozhat a hangminőségben. Miért tartod kockázatosnak? A legegyszerűbb egy demagnetizáló kazettával (ha találsz), de a hálózati demagnetizáló sem okozott még világvégét. Csak tudni kell használni.

2021. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a demagnetizáló kazettáról eddig még nem is hallottam de sokkal egyszerűbbnek tűnik, megpróbálom beszerezni!
2021. máj. 14. 16:51
 3/15 A kérdező kommentje:
Na jó... Ilyen kazettát lehetetlen beszerezni...
2021. máj. 14. 17:09
 4/15 anonim ***** válasza:

A kazettával két gond van. Egyrészt már nem gyártanak ilyet, így csak használtan, jellemzően piszok drágán jut hozzá az ember - bár én épp egy hónapja találtam egy TDK HD-01-et 10 Euróért kiváló állapotban. Szóval nem lehetetlen.

Viszont, ez csak a fejet tudja demagnetizálni!

A "rendes" demagnetizáló viszont még mindig kapható, és a szalag teljes útvonalán végig lehet vele menni.

Az ugye megvan, ahogy a fém alkatrészek azért magnetizálódnak fel, mert a mágneses szalag elhalad fölöttük? Márpedig ami felmagnetizálódott, az utána már képes a szalagon lévő jelet is eltorzítani. Nem csak a fej, minden, a szalag útjában. A capstan, például. És azt másképp nem tudod demagnetizálni.

2021. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, és menyire biztonságos a hálózati demagnetizáló? Tényleg tönkre tudom vele tenni a deck-et akár egy hirtelen mozdulattal is?
2021. máj. 14. 17:45
 6/15 lali24 ***** válasza:
csak akkor okozhat kárt, ha hozzávágod.
2021. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Valamint léteznek olyan fejek amiket nem szabad lemágnesezni, a pioneer ben amit tervezek venni milyen van? Na és annál amelyiket nem szabad demagnetizálni ez nem okoz problémát?
2021. máj. 14. 18:08
 8/15 anonim ***** válasza:

"Értem, és menyire biztonságos a hálózati demagnetizáló? Tényleg tönkre tudom vele tenni a deck-et akár egy hirtelen mozdulattal is?"

Nem. Akkor tudod vele tönkretenni, ha hozzáérinted a fejhez például - de ezeken direkt ezért van egy gumi sapka, hogy ilyet ne tudj elkövetni. Ha nem részegen, vagy hirtelen felindulásból végzed a műtétet, nem tudsz semmit elrontani.


"Valamint léteznek olyan fejek amiket nem szabad lemágnesezni"

Nem igazán. Olyanok léteznek, amik nem tudnak felmágneseződni.


"a pioneer ben amit tervezek venni milyen van?"

Az egy nagyon alap, nagyon egyszerű deck, ne aggódj, semmi különleges alkatrész nincs benne. :)

2021. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Márpedig ami felmagnetizálódott, az utána már képes a szalagon lévő jelet is eltorzítani."

De a szallag a kazettában felcsévélve is érintkezik magával, az nem torzítja?

2021. máj. 14. 20:02
 10/15 A kérdező kommentje:
Mármint nyilván nem, de most arra gondolok ha két szalag össze ér az nem torzul akkor miért torzul a szalagtól felmágneseződött fémtől?
2021. máj. 14. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!