Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Igazam lehet, ha azt gondolom,...

Igazam lehet, ha azt gondolom, hogy a bevásárló központok műszaki kereskedéseiben az olcsóbb TV-k bemutatódarabjait szándékosan gyengébb beállításokkal működtetik a márkásabb és drágább készülékek mellett, hogy a drágábbak megnyerőbbek legyenek?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem is azért, hogy a drágábbak megnyerőbbek legyenek, de azért mindenképpen, hogy ne az olcsóbb készülékek fogyjanak?


Budapest-Budaörs térségében végigjártam már többször szinte minden bevásárlóközpontot. Amikben biztosan jártam: Auchan, Tesco, MediaMarkt, Euronics. Ezek több üzletében is megfordultam.

Rendre azt tapasztaltam, amit a kérdésben is megfogalmaztam.

A bemutatódaraboknál egymás mellett sorakoznak a noname és saját márkás termékek mellett a nagyobb, ismertebb gyártók TV termékei. Mindegyiken ugyanaz a műsor/felvétel megy, de a noname és saját márkás termékeknél feltűnően kevésbé vonzó a látvány. Kevésbé éles a kép, rondábbak a színek, ... mint a márkás és drága készülékeknél. (A hangot még nem is néztem.)


Én gondolom rosszul vagy ez a valóság? Azaz egy noname vagy kisebb márka 80-120eFt-os TV-je ennyivel gyengébb képet adna ugyanolyan beállításoknál, mint egy elvileg hasonló műszaki tartalmú, de neves márka 50-60%-al drágább TV-je?



#vásárlás #Noname TV-k #Saját márkás TV-k #Ismert TV márkák #TV vs. TV #Bemutató TV-ken beállított képek
2021. nov. 9. 11:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Neked nem kell tudnod, hogy ezek mit jelentenek, épp ezért van kitéve a tévé, hogy lásd a különbséget. Persze csak azok számára, akik nem feltételeznek rögtön hátsó szándékot és szándékos megtévesztést az eladók részéről, mert azt kizártnak tartom, hogy jutalékot kapnának a tévé ára után.
2021. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"épp ezért van kitéve a tévé, hogy lásd a különbséget"

- De vajon a valós különbséget látom?

- Vajon ugyanolyan gondossággal állítják be mindkét TV-t?

- Vajon mindkét TV-n az adott készülék legjobb beállításaival elérhető kép látványával találkozik a vásárló?

- Vagy egyszerűen csak be van kapcsolva a készülék és a beállításai olyan tessék-lássék módra szemlélteti azt, amit az adott eszköztől várni lehet?


Fel sem merült bennem, hogy a dolgozók jutalék érdekeltség miatt állítanák be másként a készülékeket.

Egyszerűen csak olyan mentalitást feltételezek a kérdéseltevésemben, hogy a bemutató TV-k közel gyári beállításokkal kerülnek bekapcsolásra, és esetleg az olcsóbbaknál nem szánnak annyi időt és gondosságot a legjobb minőség megmutatására. Talán olyan indíttatásból, hogy aki minőséget akar, az vegye -és veszi- a szemmel láthatóan jobb képet adó drágább készüléket, aki meg az olcsót keresi, az kompromisszumokkal úgy is elviszi az első látásra is gyengébb képet mutató készüléket. Remélve, hogy majd otthon többet is ki tud hozni belőle.

Persze tévedhetek is, de naiv azért nem vagyok. :)

2021. nov. 10. 09:20
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem állítanak be rajtuk semmit, de szerintem csak azért, mert van épp elég dolguk, minthogy ezzel vacakoljanak. Hosszú videók vannak a YouTube-on az aprólékos beállításokról. Mint ahogy már írtam, elkérheted a távirányítót, és úgy állítod be, ahogy akarod.
2021. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 7-es.

Gyakorlatilag semmi plusz időt és energiát nem fordítanak sehol arra, hogy így vagy úgy egyáltalán beállítgassák a TV-ket. Dobozból ki, állványra fel, kábel be és bekapcs. Ennyi. Tehát ugyanúgy alapértelmezett módban indul a Sencor és az LG is. Ha szeretnénk, kipróbálhatjuk mit tud a TV még -ha nincs kirakva- csak el kell kérni a távirányítót és hajrá, nyomkodjuk nyugodtan. Tudunk szaturáltabb színeket és kontrasztot vagy fényerőt variálni, de nagy csodát nem fogunk látni.

Ellenben némi beállítás birizgálással egyszerűen nem tudjuk kompenzálni azt, hogy a mellé kirakott és ugyanilyen alapspecifikációkkal rendelkező de húzósabb árú TV nagyobb képfrissítési frekvenciát tud, ott van esetleg egy AI ami a helyiség fényviszonyait elemezve automatikusan optimalizálni próbálja minden pixel fényerejét egyesével, vagy a közös 720p műsort felskálázza magának FHD-ra.


Ráadásként mivel ezek a TV-k közös műsort kapnak így általánosságban elmondható, hogy pont a drágább TV-k látják ennek hátrányát, mivel nem tudják megmutatni a különlegesebb képességeiket. Itt arra kell gondolni, hogy a közös műsor amit kap minden TV jellemzően valami egyszerű 720p adás vagy még rosszabb esetben sima HDTV műsor. Egy arra képes TV itt nem tudja megmutatni például, hogy ő bizony tud Dolby Visiont vagy HDR10+-t mert ahhoz olyan forrás is kellene ami ezt biztosítja, mint mondjuk egy HDR10+ Bluray lejátszó vagy HTPC.


(Kivételek példának okáért a felső prémium kategória óriásai, amin minden esetben a gyártó saját demo műsorát látod (kifejezetten ahhoz a TV-hez készítik) és jellemzően nem a többi közé van felpakolva, hanem önálló kis szigeten van. Érdekesség, hogy ezekért az erődemonstráló szigetekért a márka hazai képviselője fizet az üzletnek és csak az említett demo műsorral kapcsolhatják be.)

2021. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!