Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Olyan zajszürő fejhallgató,...

Olyan zajszürő fejhallgató, ami teljesen kiszűr minden zajt?

Figyelt kérdés

Következő félévben írnám a szakdogámat, viszont a szüleim nagyon nagyon hangosak. Meccset néznek, ordítanak a tv-vel..

Könnyűszerkezetes a ház, szinte mindent hallani. Csukott ajtónál és fülessel a fejemen is tudom követni a szobámból azt a beszélgetést, amit alattam a nappaliban folytatnak. Mindegy hol vagyok, mindent hallok, minden hangos.


Home officban dolgozom, levelezőn tanulok.

Nagyon megnehezítik a dolgomat. Szólni nem szolhatok, mert "ingyen" lakom itt. Ha nem tetszik, ott az ajtó..


Mindegy, lényegtelen.


Most jutottam el oda, hogy vennék egy olyan fejhallgatót, ami TELJESEN kiszűr minden zajt.


Fontos: nem zenét akarok vele hallgatni, hanem a fejemre akarom tenni és néma csöndet akarok hallani(vagy nem hallani, haha).


Elvileg vannak 100-ért már jobbak, de állítólag ha nem szól a zene, akkor ilyen halk sípoló hang van benne, amit szerintem nem bírnék. De ha meg nincs bekapcsolva, akkor meg gondolom nem szűr semmit, nem?


Mindegy, kérlek segítsetek.



2021. nov. 14. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy vegyek munkavédelmi fejhallgatót?

Úgy sem akarok zenét hallgatni, csak hogy egyetlen egy mukkot se halljak a meccsekből vagy beszélgetésből.

2021. nov. 14. 21:03
 2/5 anonim ***** válasza:

"ilyen halk sípoló hang van benne"

Ja, fehér zaj. Az mindegyikben van, olyant nem találsz aminek nincs alapzaja miközben be van kapcsolva a zajszűrés.

Nekem egy Beats Studio 3 van, az egész frankón kiszűri a hangokat. De vannak sokkal jobbak is... csak a pénztárca szab határt.


Ha nem kell zene akkor próbáld ki ezt:

[link]

Viaszos füldugú. Én a szomszédok miatt vettem :D

Meg kell kicsit gyúrni hogy meglágyuljon és utána bármilyen alaku, méretü fülbe dugva tökéletesen tömít. Egy idő után inkább már a saját tested zajai fognak zavarni :D A youtubeon vannak videók hogyan kell alakítani. Van ahol golyót formálnak belőle, van ahol kúpot. Nekem a kúpalak jött be.

Nem túl drága, próbáld ki!

(Elvileg csak egyszer szabadnak használni, de én nagyon sokáig szoktam használni, visszateszem a dobozába és használat előtt a kezemben felmelegítem 1 percig kb hogy könnyen gyúrható legyen.)

2021. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Elsősorban én sem drága fejhallgatókat ajánlanék hanem alternatív megoldásokat, esetleg kombinálva is lehet. Magamból kiindulva engem jobban zavar egy süket fejhallgató mint a legtöbb zaj, talán próbálkozz halk, relaxációs zenét hallgatni ami nem zavar. Olyan fejhallgatót válassz ami a fülkagylót is fedi, nem kell drága de érdemes könnyűt és kényelmeset választani. Hihetetlen sokat tud segíteni ha az ajtódat körbeszigeteled szivacsszalaggal, filléres dolog. Magát az ajtólapot talán nem is kell külön szigetelni. Egy szőnyeg is rengeteget fog az alulról jövő hangok ellen. Első sorban én ezeket a dolgokat csinálnám meg és ha még mindig zavarnak a hangok akkor jöhet a valamilyen zene a szobádban esetleg fejhallgatóval, relaxal, v a természet hangjaival, v ami bejön neked. Ha eltudod viselni a füldugót az is jó lehet én ugyanúgy viszonyulok hozzá mint a süket fejhallgatóhoz, szó szerint megőrjít. Van egy haverom ő úgy tud csak tanulni, dolgozni, vagy úgy általában bármit csinálni, hogy üvölt a fülébe a metál, nem normális az biztos.:D Ezt csak azért hoztam fel, hogy neked kell megtalálnod a neked megfelelő zajszintet mert nem egyforma a tűrőképességünk.
2021. nov. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha az én gyerekem lennél és ilyen kéréssel fordulnál hozzám az utcai forgalmat is leállítanám.:D Szóval azért megemlíthetnéd a szüleidnek hátha nem mutatnának ajtót hanem inkább segítenének.
2021. nov. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami mindent csillapít, az már az aktív Peltor kategória. Kollegáim voltak teszten a Peltor gyár laborjában, beültették őket egy kis szobába, ahova bejátszották 130dB hangerővel egy repülőgép sugárhajtómű hangját. A fülesben semmit nem hallottak belőle, azt hitték, még várni kell, aztán egyikük kicsit elemelte a fülest a fejéről, hogy mostmivan, aztán majdnem megsüketült.
2021. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!