Nem tudok donteni. 5.1 et tegyek be a nappalia a tv re kotve,vagy ket nagyob meretes hangszorot? Regebben volt egy HIFI-m az jobban szolt, eroteljesebben mint a kis hangszoros 5.1. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2022. febr. 8. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kishangszórós házi-mozi rendszer hangminőségben is eléggé élményromboló egy normális fadobozoshoz képest. Előbbinél én azt tapasztaltam, mintha a középős hangsáv majdnem hiányozna. Magasak vannak, a mály meg a sub miatt dübörög

Ha filmhez (is) kell, akkor mindenképpen 5.1, de vegyél rendes méretű hangfalakat.

Ilyesmire gondolok, ahol a front legalább talponálló

[link]

2022. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez így kontextus nélkül teljesen értelmetlen... Film, zene, játék? Mekkora a szoba, milyen árkategóriában gondolkodsz, jelenleg van erősítőd vagy azt is venni kell, mit néztél ki?


Ha ennyire szarsz az egészbe hogy ennyit nem vagy képes leírni magadtól akkor milyen válaszokra vársz?

2022. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Biztam benne,hogy felmerulnek olyan kerdesek amik magamtol nem jutottak volna eszembe . Szoval egy atlagos meretu nappali 4*5 meteres. Filmezes miatt lenne elsosorban erdekes. Zenere oda van kotve a hangositas a pc-re. Azzal nincs baj. Nem BOSE árban gondolkozok,de azert ne is szoljon ugy mint a regi Orion TV.
2022. febr. 8. 16:53
 4/9 A kérdező kommentje:
1# es. Ide kell valami erosito is ha jol latom.
2022. febr. 8. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Persze! De facebook marketpacen is érdemes körülnézni, ott is vannak egész jó árban hangfalszettek, és 5.1-es erősítők.

Gondolom amit te anno hallottál, vagy volt neked az egyben rendszer DVD lejátszóval.

2022. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hifi azért szól jobban mert az összeg kevesebb alkatrészre oszlott.

Hifi erősítő ugyan annyi pénzért igényesebb tud lenni 2 csatornán mint egy házi mozi erősítő sok csatornán.


Nincs trükk.

Minimum dupla olyan árú házi mozi erősítő közelíti meg a Hifi erősítőt, de van hogy 3x szorzó is kell. A fentebb javasolt hangfal szett már elég jó :) Hifiben is szépen szólna a két front.


Sokan 2 csatornás sima hifi -t mély ládával együtt meg elég jó filmre és hifire is szuper lesz.

2022. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Így már mindjárt egyszerűbb válaszolni. Ha olcsón, de jót szeretnél akkor egyértelműen 2.0 polcsugárzó a megoldás. 20 nm-re elég az is, nem kell darabonként 30 kilós monstrumokban gondolkodni.


Ha már Klipsch-t javasolt az első, akkor itt van ez is:

[link]


Olcsóbb sokkal, mert csak 2 hangfal és polcsugárzó, ellenben a hangja is jobb lesz, mert ez a jóval felsőbb kategóriás RP és nem R családból való.


Ehhez is kell külön erősítő. Ha csak valami nagyon olcsót szeretnél ami azért jobban szól mint egy soundbar vagy a tv beépítette hangszórója, akkor:

[link]

2022. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, elnézést a tagolás miatt kicsit félreérthető amit írtam. Az ehhez kell erősítő a klipsch-re vonatkozik, tehát egy 400 ezret el kell költened a rendszerre.


Az edifier csak 100 és nem kell hozzá se dac, se erősítő.

2022. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:
Akusztikában a méret számít. Ez már csak ilyen... :)
2022. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!