Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG tévénél más is tapasztalta...

LG tévénél más is tapasztalta mostanában, hogy fájl formátumú filmekből egyre többet nem játszik le, azokból sem, melyek eddig mentek?

Figyelt kérdés

4,5 éves LG OLED 55EG910V tévénknél tapasztaltuk ezt a jelenséget.:-(

AVI, MKV, MPG formátumokról egyaránt szó van. Alapvetően serviio pro v 2.2.1 keresztül nézzük a filmeket számítógépről. De megpróbáltam közvetlenül is megtekinteni a problémás filmeket a tévén pendrive-ról, winyóról, de akkor sem mennek. :-(

(van olyan friss film, amelyből több verziót is beszereztem, de egyiket sem játssza le sajnos)

Most ez komoly, hogy egy 4 éves tévéhez vennem kell egy külső médialejátszót? :-( Már amikor elvették az HBO GO-t, elgondolkodtunk ezen, ám azt a problémát áthidalta a PS az elérhető HBO Max-el. Sajnos a serviio nem megy avval. :-(



2022. márc. 18. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt 4 és fél évvel ezelőtt is tudtad hogy nem fog örökké tartani. Sőt, senki nem ígért mást szerintem. Eljött az ideje az amortizációnak. Ezen mi sem tudunk segíteni.
2022. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Abban a 4 éves TV-ben 6-8 éves szoftver van. Akkoriban még nem használtak h265-ös kódolást, a h264-nél is csak max L3 formátum profilt. Ha van firmware frissítést, azzal próbálkozhatsz, hátha az új verzióba már belerakták az újabb codec csomagot is.
2022. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem nincs ilyen gondom, szinte mindent lejátszik.
2022. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt én is sejtettem. De mi oka lehet, hogy azokat a filmeket, melyeket eddig lejátszott, most már nem. (úgy értem, ugyanazokat a fájlokból, nem újabb verziókat)

A tévén automatikus frissítés van beállítva. Azért, mert úgy gondoltam, az újabb firmware talán aktuálisabban tartalmazza a megfelelő kódolást. Lehetséges, hogy direkt módon lebutítják a frissítésekkel, amivel a tévé korai amortizációját segítik elő? Evvel rákényszerítve a használókat újabb tévék vásárlására. (az HBO GO app, amely nemrég még elérhető volt, még ha nem is működött egy ideje, kikerült a kínálatból. Tehát, volt változás a frissítésben.)

2022. márc. 18. 23:15
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2022. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
51%
Egyszerűbb a filmeket transzkódolni olyan codeccel, amit megeszik, mint lecserélni a tévét...
2022. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!