Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri 5 évvel ezelőtti,...

Megéri 5 évvel ezelőtti, akkor 300-500.000 Ft-os laptopot venni ennyiért (lent)?

Figyelt kérdés

Szóval 4-5 évvel ezelőtti, akkor újonnan 300-500.000 Ft-os árú használt laptopok vannak eladók cégen belül ilyen 55-150.000 Ft-ért (típustól függ az ár), jó állapotban. Többnyire 120-256 GB SSD, 4 vagy 8 GB RAM. Megéri egy ilyen gépet venni, ha munkára ÉS otthoni használatra is szeretném, + legalább 5 évre szeretnék gépet venni?

Szempont az, hogy az akksija jó legyen és ne kelljen 2-3 év múlva új gépet vennem.

Az is szempont, hogy egy új gépre max 250-270.000 Ft-om lenne. Eredetileg az Asus Zenbook-ot néztem ki ebben a kategóriában.


(Mindenképp 14"-osat szeretnék!)



2022. ápr. 23. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos nem venném meg. Kevés a hely, a RAM, az aksija pedig tuti nem túl jó a 4-5 éves gépnek. Ennél sokkal jobbat tudsz venni 250-270 ezerből.
2022. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Gyenge a gép, ahogy az 1-es írja. Még az SSD is kicsi benne, a 8 GB RAM is. Ez neked nem fog 5 évig eltartani, 2-3, és kuka.
2022. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
5 évre azért ne számíts, de akkor jó lehet, ha csak alap dolgokra kéne és mivel majdnem ötödéből megúszod, így azt se mondanám, hogy biztosan nem éri meg. Persze, hogy sokkal jobbat tudnál venni most 250 ezerből, de ha nincs igényed többre, akkor ennyiért ez is megfontolandó. Itt inkább az a kérdés, hogy neked milyen követelményeid vannak és annak ezek a gépek megfelelnének-e. Én pl. csak netezésre, Youtube és Netflix nézésre használom a laptopom, arra meg nem kell többet tudnia. Ráadásul szinte mindig itthonról, szóval bármikor rá tudom tenni töltőre, így nem zavarna egyáltalán, ha már csak pár órát bírna ki töltés nélkül. Én ezeket mérlegelném a helyedben.
2022. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

ilyen távra használt gépben ne gondolj x évnyi céges nyúzás után

maga az ár lényegtelen mert annyiért vette a cég amennyiért, túlárazvagy így úgy valaki havertol mind1

az számítana mi van benne, és h te mire is használnád munka címszó alatt

2022. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyeneket találni ma az elektronikus hulladékban. Tudom, mert most volt a városban gyűjtés és engedtek kukabúvárkodni. Hazavittem vagy négy ilyen céges vacakot.
2022. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

megéri

a 3. lenovo (régen IBM) laptopot használom, újonnan 4-500.000.- ft-ba kerülhettek.

kb. tized áron vettem őket, és évekig jók voltak, a mostanit 4 éve vettem.

2022. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még átgondolom!
2022. ápr. 24. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!