M_marko kérdése:

Macbook Air vagy Macbook Pro?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb egy éve kezdtem el fotózással foglalkozni, így elég aktívan használam a photoshoppot és a lightroomot. A gépem szegény már nem bírja sajnos, így sokak fotós kolléga ajánlàsára vennék egy macbookot. Eredetileg egy 14 colos 8 CPU-t néztem ki, de egy barátom ajánlotta az airből a 8 magosat, mert szerinte nincsenek lényeges különbség a kettő között, és amennyiben nem akarok videot vágni, az air is tökéletes választás, főleg mert kb fele annyiba kerül. Viszont volt aki kimondottan a prot ajánlotta. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvennem?

2022. máj. 16. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha év végén Macbooksz, akkor egyiket sem veheted meg.
2022. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

A macbook kijelzője tényleg jó, de azt azért vedd figyelembe, hogy a macOS windows vagy akár ubuntu után egy körülményes szar oprendszer.

Én körülnéznék a helyedben a többi gyártónál is, mert a macek nagyon túl vannak árazva.

2022. máj. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Van aki videót vág vele.

Nézzél meg teszteket kimondottan azokkal a programokkal amiket te használsz.


Viszont memóriát kérjél bele mert nem lehet bővíteni.


Magán véleményem az hogy nagy valószínűséggel elég lesz az air de 16GB ram alatt nem kezdenék bele. Elsősorban mert az alkalmazások csak éhesebbek lesznek, és most is meghálálja ha egyszerre sok mindent használsz.


Duplájába nem kerül de közel harmadával drágább a legolcsóbb 14" pro (kb 900k) a 16GB -os air hez képest (kb600k).


Ha idén jön az M2 -s processzorral szerelt változat még jobb lesz a helyzet.

2022. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

"a macOS windows vagy akár ubuntu után egy körülményes szar oprendszer."

Hát én ugyanezt éreztem amikor 10 év Mac-ezés után vettem egy windowsos gépet is játszani. Még a háttérkép kiválasztása is fél óra volt... annyira "egyértelmű" rajta minden.

Minden megszokás kérdése, hamar visszarázódtam a windowsra és már a kettőt párhuzamosan is tudom használni megakadás nélkül. A macOS is először fura, aztán rájön az ember hogy miért nem váltott korábban?


Pro vs Air:

Nézz teszteket a youtubeon!

"egy 14 colos 8 CPU-t néztem ki, de egy barátom ajánlotta az airből a 8 magosat, mert szerinte nincsenek lényeges különbség a kettő között"

Pontosan melyik kettő? A 14 colos M1Pro-s Pro-ró veszélünk?

A sima M1-es Air és a M1Pro-val szerelt Pro között nincs lényeges különbség? Hát az ilyen haverokat zavard el jó messzire! :D

Az Airban nincs aktív hűtés, úgyhogy még a sima M1-es procis Pro-nál is lassabb. Az M1Pro chip-nél meg sokkal lassabb.


Egy biztos: 16 giga alá ne add!!

2022. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha dolgozol rajta, akkor egyértelműen Pro. Abból is 10 magos és minimum 16 gb (de inkább 32) ram. Tudom, nem olcsó, de kérd meg te is a munkád árát.
2022. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Na megjöttek a majmok lepontozni.

Szegény csórók, nincs pénzetek MBP-ra, csak pirosozni tudtok?

2022. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

5: Pro több szempontból is jobb, de ha felesleges akkor ágyúval verébre nem igen van értelme. Szerintem. Van youtuber aki air -el vágja a videóit.

Air ből sajna nincs nagyobb kijelzős pedig az szuper lenne.


Ismerek grafikusokat, meg fotósokat akik air-el dolgoznak, vagy is csak olyat ismerek aki air -el dolgozik. Egy bajuk hogy kicsi, pró meg magyar pénzben nagyon drága. Hosszú távon kitermelhető, de kezdőknek már az air is megfekszi a gyomrát.


Csak az tudja megkérni az árát aki el tudja magát adni megfelelő összegért.

Ha el tudja adni akkor semmi gond, és eleve a nagyobb pro, mert kiesik az ember szeme a kis kijelzőn ha folyton azt bámulja. :)

2022. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki komolyan gondolja a fotószerkesztést, az vagy vesz egy 27" iMac-et, vagy egy rendes kalibrált monitort, ami minimum 27".

Amúgy photoshopozni bármilyen mai középkategóriás gépen lehet, a videoszerkesztés, ami erőforrásigényes.

2022. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8: Tökéletesen igazad van, de kezdeni el kell valamin.

Nem egyből milliós gépeket vesz az ember.

Azért a képszerkesztők egyike másika is örül ha van alatta vas. Ezért nem mindegy mit használ az ember.

Középkategóriás gépen lehet de ahogy mondod, a kalibrált kijelző az elég jó tud lenni, de egy középkategóriás gépen ha van egy vacak ips kijelző ami kalibrálva is harmatos, akkor a mac fényévekkel jobb.

2022. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: de egy air árából veszel egy jó windowsos laptopot plusz egy kalibrált külső displayt, és még marad is pénzed, amit költhetsz obira vagy bármi más fotós felszerelésre. Az air kijelzője kicsi, fotózáshoz szerintem kevés, de ez az én véleményem. Pont ezért ajánlottam hogy ne csak macet nézegessen, mert az indokolatlanul drága.
2022. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!