Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit csináljak, ha mosószer...

Mit csináljak, ha mosószer borult a laptopomra?

Figyelt kérdés

Véletlenül ahogy pakoltam az asztalomon fellöktem a mosószert és az éppen bekapcsolt állapotban lévő laptopomra folyt rá.

A baleset után a gép továbbra is működött, viszont azóta a touchpad és pár billentyű nem működik, amikre ráfolyt.

Esetleg tudnátok valami házi tippeket adni erre a problémára, amivel orvosolni lehetne? Vagy ez instant szerviz?

Előre is köszi Mindenkinek a segítséget!



2022. aug. 12. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

"Mit csináljak" Erre szokták írni a többiek, hogy szilvásbuktát.

De én arra kérlek, minél előbb vidd el szervizbe! A mosószerekben van mindenféle vegyi anyag ami károsítani fogja az alkatrészeket A sima, tiszta víz is korróziót okoz. Gondol el mit okoz egy olyan anyag ami megmarja és feloldja a ruhában a koszt.

2022. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
15%
Na látod ha nem dőlnél be te is a mai kor egyik nagy néphülyítésének hogy mennyire jó a folyékony mosószer meg a kapszula most nem jársz így. Ha a por borult volna bele azt kirázod és megy tovább. Ilyen bajokat tud okozni plusz egyáltalán nem hatékony mosásnál sem. Folt kiröhögi
2022. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

A mosószer erősen lúgos, tehát amivel találkozik, és annak a valaminek elektromos szempontból van szerepe, azt tönkreteszi. Egy laptopban pedig szinte más nincs is.

Szóval hozzáértő minél hamarabb szedje szét, és tisztítsa ki (desztillált vízzel érdemes átmosni, mivel elektromos szempontból veszélytelen, de ezt tudja akinek ez a dolga), ez lenne a cél. Ja, és a bekapcsolt állapotot is erősen hanyagolnám. Még az akkut is ki ha van benne, táp kihúz, hiszen az elektrolízis egy laptopban nem kívánt jelenség. Egyébként a touch és a billentyű sorsára jutnak a többi komponensek is.

2022. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Szerviz.

Bár jó kérdés, hogy hogy került a laptop a mosószer közelébe, és főleg a kinyitott mosógél közelébe

2022. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Akkut vedd ki (ha kivehető), és vidd szervizbe. Aki otthon mosógelr borít a laptopra, szerintem ne próbálja meg házilag kitisztítani :))
2022. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!