Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy ilyen ,,renďszer" mennyi...

Egy ilyen ,,renďszer" mennyi áramot vesz fel?

Figyelt kérdés

Adoot egy asztali pc, ennek 400 wattos tápja van, de itt meg is állt nálam a tudomány, a többi eszköz nen tudom mennyi áramot vesz fel...


Van egy normál LCD monitor, egy szolgáltatói modem ami az optikai kábelrből ugye nekem szolgáltatást csinál...

Van egy wifi router, egy kisebb hangfalrendszer ( hangszóró, egy mély)

Van egy vezetékes telefon ami akkumulátoros vagyis ugye a lakásban hordozható, ez is áramot vesz fel...


Ez így összességében mekkora áramot vesz fel?


Napelem miatt érdekelne...



2022. okt. 7. 17:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jaah, kimaradt, van egy tv is, ez egy 105 cm-es régebbi orion LCD tv, még nem ledes, vmi régebbi technika...
2022. okt. 7. 17:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A számítógép nem fogyaszt annyit amennyi a táp. Jellemzően 100W alatt marad a fogyasztás. Persze tudni kellene, hogy mi is van abban a gépben (Proci, videókártya)


"egy normál LCD monitor"

Rá van írva hátul. Annyit fogyaszt amennyi oda van írva


itt jegyzem meg, hogy a W az nem áram...


"egy szolgáltatói modem"

Erre is rá van írva, általában 10-15W


"egy wifi router"

mondtam már, hogy rá van íran?

Ez is 10-15W szokott lenni.


"egy kisebb hangfalrendszer ( hangszóró, egy mély)"

Nekem a sima sztereo 20W-ot fogyaszt. Akkor ez valamivel többet, 35-40W lehet kb.


"vezetékes telefon ami akkumulátoros

1W


"Ez így összességében mekkora áramot vesz fel?"

Add össze amiket írtam, annyi Wattot fogyaszt. Hogy áramot mennyit vesz fel, azt utána kiszámoljuk :)


"régebbi orion LCD tv, még nem ledes, vmi régebbi technika..."

Az lehet hogy fokat fogyaszt. Érdemes lenne megnézni a hátulján azt a telibevert matricát, hogy mi van ráírva.

2022. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Számítógépnél a nagy grafika igényű programoknak (jellemzően a játékok) van nagy energia igénye, Nekem normál webes használat, filmnézés közben 30 Wattot eszik, GTA5 közben határ a csillagos ég, azaz a tápegység képessége, ami nálad 400 Watt. A monitorok általában 30-40 wattot esznek.

Modem és router is 10-15 wattot egyenként. A hangrendszer a hangerő függvényében fogyaszt, alapállapotban 5-10 Wattot, nagy hangerőn akár 20-at is. A hordozható telefon alapban alig fogyaszt, töltéskor is 8-10 Wattot. A régi TV 50-80 Wattot eszik. Ha ezeket összeadod és elosztod 230-al (kis inverternél inkább csak 220-al), megkapod az áramfelvételt.

2022. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ilyesmiben gondolkodom, hogy ezt a ,,házi mozit" egy ilyen rendszerre kötöm...


De nem teljesen értem még ezt a technikát...


Egy 150 wattos napelem képes e annyi áramot termelni ami elég legyen arra, hogy napi 10-12 órát is megy a rendszerem...


Meg ugye hogy ha nappal bekapcsolom a tv-t és veszi fel a rendszer az áramot, akkor közben képes e ellátni a napelem a kellő árammal sőt tud e annyi plusz többletet termelni, hogy ha besötétedik akkor se álljon meg a tudomány...

Meg ugye egy akksi képes e ennyi áramot tárolni...


Am a gépem csak filmnézésre használom, rá van kötve a tv-re is, ehhez van benne 1 gbos videókari...


Egy 5.1-es hangkari, egy usb 3.0 kari, 2 vinchester van benne.

Más extra nincs

2022. okt. 7. 18:56
 5/13 A kérdező kommentje:

Jah, erre gondoltam, hogy rákötök mindent:


[link]

2022. okt. 7. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Amiket 2-es leírt neked az kb 500W. Azt hogyan akarod egy 150W-os napelemmel használni?


Csak napelemről szeretnéd használni a dolgaidat? Azt hogy?

"napi 10-12 órát is megy a rendszerem"

Ma 11 óra 23 percet van a horizont felett a nap és ez csak kevesebb lesz.


"tud e annyi plusz többletet termelni, hogy ha besötétedik akkor se álljon meg a tudomány..."

Hol tárolod a többletet? Mert ahhoz amit linkeltél nincs akkumulátor.

2022. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha egy vízerőművet telepítesz a csapra, a víz éjjel-nappal 3 bar nyomással jön, adott a folyamatos energia. Igaz, az ivóvíz sincs ingyen, de kicsire nem adunk.
2022. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2 monitorral az áram 0,5 A körül mászkál, szoftverindításkor felmegy 0,7-re is, ugyanakkor a cos fi 0,55 és 0,73 között változott, szoftverindításra az is felment (nyilván). 12 óra üzemidő alatt (melyben volt, hogy egy órát aludtam) az energiaszámláló 1 kWh-t mutatott.
2022. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6... a rendszerhez külön kell venni az akkumulátort...


Gondolom az akksitől függ a legtöbb dolog!

2022. okt. 7. 19:40
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Mindegyik berendezés más-más tápfeszültségről működik, neked lesz egy tároló akkumulátorod mégis, hogy gondoltad megoldani az egyes készülékek különböző áramellátását, ráadásul stabilan és egyidejűleg ? Meglehet csinálni, mindent meg lehet, de ez nem működik "házibarkács" módszerekkel pláne hiányos szakmai alapismeret nélkül. Erre csak a bátor Oroszok képesek.:D
2022. okt. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!