Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akik értenek a hifihez! Két...

Akik értenek a hifihez! Két magnót, hogy lehet bekötni az erősítőbe úgy, hogy a felvétellel ne legyen gond?

Figyelt kérdés
Van egy erősítőm, amin van "Tape In" és "Tape Out" be-és kimenet. (Más erősítőkön ez "rec" és "play" vagy "in" és "rec out".) Ide bekötöm a szalagos magnót, aztán a "Rec Selector"-ból kiválasztom, hogy miről (pl: lemezjátszó) szeretnék orsós magnóra felvenni. Eddig rendben van. Azonban szeretnék bekötni egy kazettás deck-et is, és sajnos nincsen "Tape 2" lehetőség (amihez ugye lenne itt is "in" és "rec/out" be- és kimenet). Hogy fogok akkor például lemezjátszóról vagy cd-ről kazettára felvenni zenét? Be tudom kötni a deck-et pl.: az "Aux"-ba, lejátszás menne, na de a felvétel?

2022. okt. 23. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Addig átdugod, nem kell mindennek egyszerre összekötve lennie.
2022. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem akarod kihúzni minden váltáskor akkor vásárolj, v készíts ikresítő elosztót a Tape1-hez és mindjárt lesz Tape2, vagy akár 3-is. Örömmel olvastam, hogy mások is használják még ezeket az öreg cuccokat, én is nagyom szeretem az enyéimet.
2022. okt. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Salx Narval kolléga jól írja. Lehet kapni RCA-elosztót.

[link]

Vásárolsz kettő ilyet, bedugod az egyiket a Tape In-be, a másikat az Out-ba. Ezekbe pedig bedugod a kazettás decket, aztán csak lazán az input selector-on rákapcsolsz a Tape(1)-re, bekapcsolod a deck-et, aztán mehet is a felvétel. Nem kell így ki-bekötözgetni. Kivéve HA orsósról szeretnél kazettára felvenni (vagy fordítva, bár az utóbbi nem jellemző :D).


Salx:

"Örömmel olvastam, hogy mások is használják még ezeket az öreg cuccokat, én is nagyom szeretem az enyéimet."


Nem halt még ki ez a hobby, ugye a vinyl gyűjtés az ismét/újra divat lett. Az LP-ket pedig senki sem szereti annyira koptatni, itt jön képbe a szalagos magnó, jó minőségben át lehet másolni magnószalagra (vagy akár kazettára) vinyl-ről. De az ebay, marketpleace is tele van bontatlan lefóliázott üres (azaz nem műsoros) metal és króm kazetákkal. Igaz nem olcsók! :/ Három fejes, dual capstanos deck-ekből is rengeteg van fenn.

A vinyl után én pont magnószalagot és kazettát hallgatok a leggyakrabban, és csak utána CD-t. Pedig én nem vagyok 40+-os korosztály, sőt...

2022. okt. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jó, ha az embernek van két magnó ki/bemenete, független monitorozási lehetőséggel, hogy ha háromfejes magnója van az embernek, már a felvett anyagot tudja hallgatni felvétel közben is.


Ameddig nem volt, egy kissé barkács megoldást alkalmaztam. Egymás után kötöttem a két magnót. A jobbik ment a rec outra, ennek a kimenete a másik bemenetére, és a másik kimenete az erősítő bemenetére. Így dugdosás nélkül tudtam átvenni egyik magnóról a másikra, illetve ha csak az elsőre vettem fel, akkor a másodikon a monitort "source" állásba kapcsoltam. A második magnó bemeneti erősítője nem okozott észrevehető minőségromlást a hangban.

2022. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, ezek az öreg vasak mosolyra késztetik a fiatalabb korosztályt, amikor viszont megszólalnak akkor sokan rádöbbennek, hogy amit eddig drága pénzekért megszereztek maguknak az méltó vetélytársra talált egy 20-30 évvel ezelőtti készülékben. Ezeknek lelke van és úgy is kell bánni velük. Koromból adódóan elég messze van már hallásom a régitől, mondhatni én már nem biztos, hogy mindent úgy hallok ahogy rég de ha felteszek egy szalagot, v lemezt akkor simán érzem azt amit a kor elvett. Na, ez a néha nem is hallható plusz hiányzik a digitális zenéből. Félre ne értsétek én is hallgatok ilyen zenéket is ha nincs időm szöszölni.:D
2022. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5


Az a helyzet, hogy a mai modern hifivilág elk*rvult már. Sok mindenre rámondják - még nagy és neves gyártók is! - hogy "audiofil" vagy "belépőszintű high-end" kategóriás készülék. Na most pl.: a ma kapható 150-300ezer forintos Pro-ject lemezjátszók egy kalap sz*rt sem érnek, annyit SEM tudnak mint a régi 80'-as, 90'-es évekbeli kommersz Onkyo, Pioneer, Akai, Sansui, Sony, Technics...stb lemezjátszók. Ott a Rega Planar, mindenki recskázik rá, hogy hű milyen jó, aztán közben rengeteg olyan teszt van fenn a neten, ahol a régi 70'-es évekbeli -MÉG CSAK NEM IS A LEGMAGASABB kategóriás! - Micro Seiki lemezjátszók porig alázzák őket.


Ugyanez van az erősítőkkel, kb. 300ezer forintig (mindegy, hogy NAD, Marantz, Naim..stb.) az összesnek olyan hangja van, mint a korábban felsorolt 90'-es évekbeli gyártók KOMMERSZ erősítőinek, legfeljebb tudja a bluetooth-t, meg csilli-villibb a kijelzője.


A CD-playereknél még ennél is rosszabb a helyzet, ezeket a mai 200-300ezer forint körüli Cambridge, Maranzt, Rotel, Nad...stb akármilyen cd-lejátszókat simán kenterbe veri hangminőségben egy régi Onkyo DX-6550 is.


Ami manapság tényleg jó, annak az ára 1 millió körül kezdődik. A régi kazettás deck-ek között vannak olyanok amelyek metal kazettán a mai napig is keresztbe lenyelik, akusztikai hűségben, részletgazdagságban, hangszer karakterisztikában, átvitelben és dinamikában a mai hiperszuper csodab*szó DAC + FLAC (médialejátszó) kombókat vagy az SACD-t. És ez csak a kazettás deck volt, aztán ott van még az orsós magnó is.


Írom ezt én úgy, hogy a fiatalabb (30-40) generációba tartozom. Nem azt mondom, hogy rossz a digitális formátum, azt sem állítom, hogy csak az analóg a jó. De aki kiröhögi a régi analóg technikákat, annak fingja nincsen erről az egész hifi és audiofil témáról.

2022. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, mit mondhatnék köszönöm a megerősítést. Én is ugyanezt vettem észre de legtöbbször leordítják a fejemet ha szóba hozom.:D Kösz, hogy ti nem ezt tettétek.
2022. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!