Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az alább felsorolt fejhallgató...

Az alább felsorolt fejhallgatók közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném fejhallgató választással kapcsolatban.

Sajnos nem nagyon vagyok benne a témában, csak annyira amennyit a neten találtam ezzel kapcsolatban.

Fő preferenciáim:

* otthoni zenehallgatásra használnám (szóval zajszűrés nem fontos szempont)

* zárt kialakításút szeretnék

* legyen intenzív a mély

* legyen komfortos a viselése (napi 4-6 órát használnám)

* olyat szeretnék, amit ki lehet használni egy mobillal, laptoppal (tehát nem szeretnék erősítőt hozzá)

* a keret maximum 200-250 ezer forint

Amiket én nézegettem eddig:

* Sony WH-1000XM5

* Sony WH-1000XM4

* BOSE QC45

* JBL CLUB ONE

* Sennheiser Momentum 4

* Apple Airpods max

Esetleg valakinek tapasztalata, ajánlása van ezzel kapcsolatban?

Nagyon köszönöm, szép napot! :)


2022. okt. 27. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem, ezeknél a dizájnt fizeti meg az ember. Ennyi keretből inkább vennék egy rendes hangkártyát és egy Beyerdinamic DT xxx Pro-t. Azokról köztudott, hogy a mély tartományban kiemelt a hangképük. De legjobb lenne élőben meghallgatni ezeket, mert lehet, hogy nem is fog tetszeni. Érdemes még hifi kategóriájú Audiotechnica-ban és Sennheiser-ben is gondolkodni, ha sikerül túllépni a "dübörögjön a mély" betegségen.
2022. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tényleg csak a te érdekedben mondom édesdrága kérdező, de ha te kétszázezret adnál a fenti dolgokért, valami nagy baj van a fejedben. Műszakilag is, erkölcsileg is.
2022. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi kifogásolni valót találsz kedves válaszoló a fentebb felsorolt fejhallgatók között?

Pontosan mi lehet a baj a fejemben műszakilag, illetve erkölcsileg?

Sajnos nincs benne nagy tapasztalatom, ezért írtam ide a kérdést.

Ezekről a fejhallgatókról néztem teszt videókat.

2022. okt. 28. 17:16
 4/6 Isti1976 ***** válasza:

Az ár legtöbb esetben nem arányos a hangminőséggel, pár kivételtől eltekintve, első körben érthető, hogy a reklámozott designer darabokat találtad meg, mindenki így kezdi.


Olcsóbban is találni jó fejhallgatót, az audiosciencereview -n lemérnek mindenféle HiFi dolgokat, fejhallgatóból a következő szerepelt jól és olcsó, AKG-371;


[link]


picit túl erős a basszusa, de ár/értékben verhetetlen lenne, ha nem mérték volna le pár hete a következőt, ami viszont fülhallgató, a hangképe tökéletes, még jó sztereó tere is van, mint a legjobb nyitott füleseknek, egyedüli hátránya, hogy fülbedugós és elég nehéz, ki tud csúszni;


[link]


amazon.de-ről 50EUR.


Ha összehasonlítod a Dan Clark Audio Stealth fülessel (ami ma a fejhallgatók királya) 4000EUR, alig van a mérési eredményekben különbség.


nekem az AKG és a Trutear is megvan itthon, évekig keresgéltem (van itthon pár Sennheiser stb is), ezeket nem kell equalizálni, ellentétben a fülesek 99%-val. Szóval maximálisan ajánlom őket.


Ha jó hangminőséget akarsz, akkor a maradék pénz egy részéből egy fejhallgató erősítőt keress, asztalit (Topping cég termékei) vagy hordozhatót (Hidizs, E1DA termékei) a felhasználás módjához, szerintem. Ebből is 40eFt alatt vannak nagyon jók.


Amit még azért írok le, mert nincs benne tapasztalatod; a designer drága kábelek semmit sem fognak dobni a hangminőségen, divat, de arra ne költs. Típus specifikus különböző fülpárnák viszont esetleg jók lehetnek, mert a fülpárnáról verődik vissza a hang egy része.


Sokat számít az equalizálás (amelyik típusnál kell), kinyitja a sztereó teret, mintha egy még jobb fülest vennél, ehhez viszont tudnod kell a jó equalizer szűrő paramétereket, a csatolt méréseknél ezt is megadják. A digitális equalizer viszont ronthatja a részletességet, de ez messzire vezet, szóval legjobb ha nincs rá szükség, ami sajnos kevés típusnál igaz.

2022. nov. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Isti1976 ***** válasza:
..egy dolog lemaradt; mindkettő ajánlott füles impedanciája alacsony, a számítógéped is meg tudja őket hajtani, ha, ahogy írtad nem akarsz hosszá jó hangminőségű külső DAC-ot.
2022. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a felvilágosítást és a választ!

Utánaolvasgattam azoknak amiket írtál és egyértelműen erre fog esni a választásom az általam felsorolt márkák helyett. (amik egyébként nem szóltak rosszul egy laikus fül által)

2022. nov. 6. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!