Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung QLED TV-n/bármilyen...

Samsung QLED TV-n/bármilyen új Samsung TV-n hol lehet pontosan beállítani, hogy a fényerő sötét jeleneteknél se csökkenjen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Samsung Q80B QLED 4K TV-nél rengeteg beállítást próbálgattam, még a Fényerő optimalizálást is rég kikapcsoltam, a Fényerő mozgáshoz opciót is, Fényerő csökkentése opciót is (mindegyik a beállítások között az Általános információk és adatvédelmen belül a Teljesítmény és energiagazdálkodás menüpontban található), de éjszakai/sötét jeleneteknél így is még többet sötétít a TV az adott jeleneten, mint kellene. Amint jön egy sötét jelenet, hirtelen még többet sötétít rajta, mint kellene, ezt látni is, mert elindul egy adott fényerőn a jelenet és jó gyorsan lejjebb csökken hirtelen olyankor a fényerő. Pedig mindegyik említett opció ki van kapcsolva. Ez miért van? Mit kellene máshogy beállítani, hogy soha ne sötétítsen, hanem egy megadott fényerőn működjön folyamatosan? Köszönöm!

2022. dec. 4. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Én monitornak használok samsung tv-t, egy TU8502-t. Nálam is ugyanez volt a gond. Szerintem öregedtem pár évet az idegbajtól.

A forrásoknál az eszköztípus szerkesztésénél beállítottam PC-re.

2022. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor végül is Te sem tudtad megoldani a dolgot? :/

PC-re jelenleg nekem is rá van kötve a TV HDMI-vel, de úgy még nem néztem filmeket, de biztosan ott is ugyanúgy fennállna az említett dolog, hiszen ez nem bemenet/kimenet függő.

2022. dec. 4. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De meg tudtam oldani!

Ha PC-re van állítva a bemenet eszköztípus, akkor nem szórakozik a kontraszttal, fényerővel.

Próbáld ki!

2022. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Azt hiszem sikerült megoldanom (lekopogom), eddig a Normált használtam (Kép üzemmódoknál), most a Filmen van, és elvileg ugyanazok a beállításaim mint a Normálba, és a Film profilnál mégsem ugrál úgy a fényerő! Fura, de igaz.

PC-re rákötve pedig csak Szórakozás van Kép üzemmódoknál és Grafika egyébként, asszem. De szerintem innentől rendben lesz!

2022. dec. 4. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Pfúú... Nem ott kell, nem azt!

Nem tudom pontosan azon milyen menü van. Nálam rámegyek a forrásokra és az aktuális bemenetre, ami mondjuk a HDMI2 Itt nyomok egy felfelé gombot és szerkesztés és kijön az ablak, hogy eszköztípus szerkesztése és itt PC.

2022. dec. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a menü szerintem. Értem amit írsz, és tényleg köszi szépen a segítséget, hátha még használom majd úgy is, ahogy Te! Egyelőre mindegyiket nem akarom átnevezni PC-re. :) De jó tudni ezt is! Érdekes módon ezeket az "apróságokat" mindig kihagyják a készülékek kézikönyvéből. Most a Film nevű Kép üzemmód elég jól szuperál, nagyon minimálisat képes csak sötétíteni is, a beállítások nagyrésze egyébként közepes körüli értéknél van (50-ből 25-ös érték környékén).
2022. dec. 5. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem átnevezni kell, hanem a forrás PC-re típusra beállítani, mert ebben az esetben nem nyúl a bejövő képhez hozzá a tv szoftvere. Nem fogja a kontrasztot, fényerőt egyebeket állítgani ahogy ő gondolja, hanem az adott bemeneten érkező képet kicsapja mindenféle módosítés nélkül a kijelzőre. Ha nem PCt dugsz rá hanem DVD lejátszót, vagy TV okosítót, akármilyen boxot HDMI-vel, akkor annak a képét úgy látod ahogy az a cucc küldi a tv-nek ha PC-re van állítva a bemenet.
2022. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Ezeket TV már annyira okosra tervezték, hogy alig tudjuk élvezhetővé butítani.:D Ha nektek fiataloknak is gond a beállítás, vajon mit kezd vele egy idősebb, v ezen a téren nem túl jártas ember.
2022. dec. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Válasz a 7.-re: Nagyon köszi még egyszer, hasznosakat írtál, és részletesen leírtad! Gondolom Neked is elég sok idő volt erre rájönni, hiszen amennyire én tudom írni sehol nem ír ilyesmikről a Samsung.


Válasz a 8.-ra: Teljes mértékben igazad van, nagyon ki van ez találva. Hallottam olyat is, hogy jó pénzért be tudják állítani az ember TV-jét műszerrel, de mondom köszi, azt inkább kihagyom. Nem egyszerű valóban, mert egytől egyig mindennek rohadtul stimmelnie kell, különben zavaró lehet a használat. Akiktől távol állnak ezek a dolgok és/vagy idősebbek, hát igen... :/

2022. dec. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!