Mennyire befolyásolja egy Huawei watch gt okosóra működését az, hogy nincs Google? Illetve bármilyen telefonnal működik? (Samsung, xiaomi) Ajándékba lenne az óra, és egyáltalán nem értek hozzá

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 06:16
 1/1 anonim ***** válasza:
A beállításhoz mindenképpen kell neki az egészség app, addig csak azt mutatja az óra, hogy kéri a telefonos párosítást ezzel az alkalmazással , ezt viszont már kivették a Play áruházból, tehát külön kell letöltened böngészőből, vagy feltenni az AppGallery-t, és abból. Samsunggal telefonnal is jól működik, én most azzal használom, már a másodikkal. Itt a kapcsolat egy kicsit szivatós, mert míg a Huawei P9-el ez teljesen stabil volt, mindig visszacsatlakozott, ha eltávolodtam bluetooth hatósugaron kívül, majd vissza, itt a Samsungnál ezt nem teszi, nekem kell újra csatlakoztatni, persze leválásfigyelmeztetés van, de automatikus csatlakozást nem csinálták meg :( , de van rá megoldás ;). Ami meg idegesít, hogy az újabbak app-ok meg rinyálnak a GPS-ért is, különben nem hajlandó (vissza)kapcsolódni. A kapcsolódási gond ott van, hogy nem is a telefon, hanem az app tartja a kapcsolatot az órával, vagyis a telefon bluetooth menüjében nincs is ott az óra, és hiába is keresteti az ember, mert alapban csak az alkalmazás találja meg. Ezt úgy sikerült megoldanom, hogy feltettem egy ingyenes bluetooth scanner programot, nem számít ha csak 3 napig működö trial verzió, mert csak addig kell, hogy megtalálja az órát, utána akár le is lehet törölni. Innetől pedig már a telefon is látja, és autómatikusan csatlakozik majd, mindenféle nyűg nélkül.
2022. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!