Van nekem egy GENIUS SW-HF 5100 5.1-es hangszóróm és egy sound blaster 7.1 hangkártyám, nagyon meg vagyok elégedve velük. De szeretnék még egy másik ugyan ilyen hangszórót venni, akkor hangosabb lesz?

Figyelt kérdés
Azért tetem fel ezt a kérdést mert fizika órán úgy tanultam hogy az azonos frekvenciák felerősítik egymást.A kérdés h akkor hangosabb lesz?, vagy befolyásol bármit is az h 2 egyforma hangszóróm van az egészet úgy oldanám meg h van egy olyan kábel mely egy jack dugót két felé oszt és így meg tudnám oldani a kérdés fontos pls vál-szoja-tok
2010. szept. 30. 20:49
 1/8 anonim válasza:
Hát, szerintem ez egy picit buta kérdés. Ha egy barátoddal együtt kiabálsz akkor az hangosabb mintha egyedül kiabálnál nem?
2010. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen van benne igazság
2010. szept. 30. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
igen de, mindenképp úgy helyezd őket el hogy az azonos csatornákból érkező jeleket megszólaltató hangszórókat közel egymás mellé egy síkba helyezd ! egyéb estben a hangszórók kioltják egymás jelét , így lehet hogy hangos lesz , de olyan mértékben torzul a hang hogy élvezhetetlen...
2010. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nah akkor egy hangtechnikus is válaszol neked: Pontosan 3dB-el lesz hangosabb!!! Tehát nem jelentősen. Minden ilyen teljesítmény duplázás 3dB erősödést jelent. HA hangosabb rendszert akarsz, akkor másik fajtát vegyél ami alapból érzékenyebb sugárzókkal rendelkezik.
2010. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nekem nem is hangerő ha nem a basszus meg h kicsit hangerő is de nem alkarok ilyen 1000 watt.ot meg ilyenek

kérdés akkor úgy kéne eléhezem a hangszórót h egymás ra rakjam pl a két jobb sót hátsót egy másra két első balt meg centert a centere a mély ládát a mély ládára?

2010. okt. 1. 21:35
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és ha a hangszóróm most 170 watt akkor kbé akkor a kettő nek menyi lenne együttesen a teljesítménye
2010. okt. 1. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy ahogy írtad , szóval egymásra , vagy egymás mellé egy síkban legyen a hanfalak eleje , pl, a 2 center eleje . A mélyládát is próbáld hasonlóan de ha nem szól jó kisérletezhetsz az elhelyezésével , mert ott nem csak a hanszóró "szól " hanem a doboz is nagymértékben és a ményfrekvenciás hullámok fáziseltolódás miatt kioltják egymás hangját , diszharmóniákat keltenek . Nehéz ügy 2 mélyládát elhelyezni úgy hogy jól szóljon . Esetleg még meg lehet az próbálni hogy az egyik mélyládát az egyik sarokba a másikat a másik sarokba rakod ugyan azon a falnál , így még talán jó lesz a hangzás .
2010. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
falnak a két sarkába akartam úgy is lehelyezni kösz válasz meg köszönöm a többieknek a válaszát is
2010. okt. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!