Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent a mélynyomónál az,...

Mit jelent a mélynyomónál az, ha a keresztező szűrő alsó frekvenciahatára alacsonyabb, mint a frekvenciaválasz legalsó frekvenciája?

Figyelt kérdés

A Taga Harmony TSW-80 mélynyomó specifikációjában a keresztező szűrő frekvencia 35 Hz - 150 Hz. Ugyanakkor a frekvenciaválasz tartománya 50 Hz - 150 Hz (a saját honlapjuk adatai). Nem vagyok szakértő, de nekem furcsa hogy a vágási frekvencia akár mélyebben is lehetne, mint a mélynyomó által kiadni képes legmélyebb hang.

Van ennek így értelme? Köszönöm.

Ui: a TSW-90 mélynyomónál a frekvenciaválasz 30 Hz - 150 Hz, a keresztező frekvencia 35 Hz - 150 Hz, amiben már van valami ráció.



#mélynyomó #keresztező frekvencia #frekvenciaválasz
2023. márc. 9. 16:54
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Így nem sok értelme van egyébként, túl sokat nem foglalkozhattak vele, ugyanazt az elektronikát használhatták fel, amit a TSW-90 ben, azért ennyi az elektronika vágási frekije.

Most a 10 ezer Ft különbség van köztük, akkor inkább a TWS-90.

Én egyébként 3 éve használom egy TAV606SE szett társaságában a TSW-90 es subot, meg vagyok vele elégedve.

2023. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
igen nagy esellyel ugyan az az erositoje mind a kettonek. bar egy olyan dolgot ami 50hzig megy le nagyon nem neveznek melynyomonak plusz sokszor lejjebb engedik a frekit mert valamennyit tud lentebb is kiadni ha nem is akkora hangerovel
2023. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


@Zzzoli

Én is úgy gondolnám, a plusz 10 eFt-ért egy szinte teljesen más kategóriába eső mélynyomót lehetne kapni, annyira nagyok az eltérések. Nálam egy kicsit speciális helyzet van, mert a mini hifimen semmilyen subwoofer kimenet nincs (sajnos a lecserélés most nem téma), ezért csak a hangszórókimenetes összekötés játszik. Nem igazán olvastam arról, hogy ez milyen eredményt jelent a subwoofer kimenetes kapcsolathoz képest, de csak ez a változat jöhet szóba.

2023. márc. 10. 10:35
 4/5 Zzzoli ***** válasza:
Hangszóró kimenetes összekötésnél a nagyjelű erősített kimenetből osztja le és összegzi a jelet magának, használható úgy is.
2023. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél.
2023. márc. 11. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!