Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mai erősítőkben miért nem...

A mai erősítőkben miért nem úgy adják meg a Watt számot a hangteljesítnényre, mit régen?

Figyelt kérdés

Most egy kb 400 W-os erősítőre ráírják, hogy kb.1550W. Pedig valahogyan nyilván nem ad le 1550 W hangteljesítményt. Illetve mérni lehet, de a hang kb. 110 dB.ami durván 40-50W-os erősítőnek felel meg.

Mi az igazság. Valamikor tudtuk, hogy egy 30 W-os Videoton erősítő mire képes, most ugyanarra az erősítőre mit írnak?



#erősítő berendezés
2023. aug. 4. 19:12
 1/10 Szirty ***** válasza:
77%

"Watt szám"


Teljesítmény!


Azért nem adják meg úgy mert a több jobb.

Így bevezetésre került a marketing és bulvár mértékegységrendszer.


A teljesítményt P.M.P.O.-ban mérik vagy bármi másban. Senkit nem kényszerít semmi arra hogy valós adatot adjon meg. Vagy ha csak teheti olyan adatot ad meg ami valós ugyan (hogy ne lehessen belekötni) de értelmetlen, viszont jó sok.

A nagy számok eladják a cuccot.

2023. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Rendes erősítőknél feltüntetik, hogy milyen impedanciánál, milyen mérési paraméternél (például 1 kHz-es mérőjelnél), milyen teljes harmonikus torzítás mellett éri el az adott teljesítményt.


Például - Technics SE R1:

"Output Power

* 150 W + 150 W (1 kHz, T.H.D. 0.5%, 8 Ω, 20 kHz LPF)

* 300 W + 300 W (1 kHz, T.H.D. 0.5%, 4 Ω, 20 kHz LPF)"

[link]


NAD M23:

"* Rated output power into 8 Ohms and 4 ohms(Stereo mode) 80 W (ref. 20 Hz-20 kHz at rated THD, both channels driven): >200W into 8 Ohm, >380W into 4 Ohm

...

* THD (20 Hz – 20 kHz): <0.00069% (XLR), <0.0013% (RCA)"

[link]


Onkyo A-9010:

"Power Output: 44 W/Ch (8 Ohms, 1 kHz, 0.08% THD, 2 Channels Driven, IEC)"

[link]

2023. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert a sok hozzá nem értő azt hiszi, ha minél nagyobb a teljesítmény, annál jobb az erősítő. Így lehet eladni egy 100 W-os erősítőt 500 W-osnak, vagy még nagyobbnak. Egyébként is a leadott teljesítmény csak egy adat, egy erősítő minőségét számtalan más jellemző is befolyásolja. „A hangminőséget nem wattokban mérik.”

Bár régen is voltak ilyen csalók. Egyszer régen, az 1990-es évek elején egy ismerősöm hozott egy autórádiót, amelyre fel kellett szerelni egy lemezt, hogy be tudja építeni a helyére. A dobozára hatalmos piros betűkkel ez volt írva: „2×200 W stereo”. A fenti művelethez le kellett szedni a burkolatát és ekkor jöttek a csodák. Egy (1 db) teljesen hagyományos felépítésű erősítő volt benne, amely 12 V-ról a 4 Ω-os hangszóróra jó esetben kb. 4 W-ot képes leadni. Az egyetlen erősítő kimenete volt kivezetve a készülék hátulján szépen feliratozott L és R hangszóró csatlakozókra. Vagyis nem sztereó volt, ugyanazt a jelet kapta a baloldali és jobboldali hangszóró is.

2023. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akartam elárúlni, de én régi "motoros" vagyok, zenekarban játszottam évekig és ott meszokott volt, hogy ami 30 W-az adja azt a teljesítményít és később voltak persze 100-150W-os erősítők (vagy nagyobbak, itt ki lehet gúnyolni engem), de tudtuk hova tenni. Most gőzöm sincs, amikor valamire rá van írva, hogy 1550W. El sem tudom képzelni, hogy abban a normál méretű (esetleg kicsi) hangfalban hogy szólal meg ez a hangerő. Sehogy. Itt vannak a hangfalaim, amik 25-30 W.osak és akkorát szólnak, és nincs ráírva ekkora szám. Méreteztem, sőt építetem is hangfalakat, de nem emlegettük 1550W-ra. De viszont szóltak rendesen.
2023. aug. 4. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy a decibelt hogyan sikerült átszámítani wattba?
2023. aug. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A valóságtól elrugaszkodott érték feltüntetése tekinthető egyfajta figyelmeztetésnek is, hogy bóvlival van dolgunk. Végeredményben hasznos, ha valaki konyít hozzá egy keveset.
2023. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs rá normális szabályozás, így sok mindent rá lehet írni, és sok mindent nem kell ráírni a dobozra.

Kibővült a kínálat szinte minden termékből, lehet kapni mindenféle áron nagyon alacsony minőséget és nagyon magas minőséget is. Szerintem nem a ma alacsony minőségű árut kell a régi középkategóriáshoz hasonlítani, és akkor nem érnek ilyen meglepetések.

Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy kamu marketinges terméket meg se érdemes venni. Illetve hogy a kamu termék esetén is ott van a hátulján a matrica, legrosszabb esetben a használatiban van leírva ez a szám.

2023. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ráadásúl az is érdekes, ha van lehetőséged megbontani és megnézni a hangszóróra írt teljesítményt, akkor az most is w-ban és ohm-ban van megadva. nemigen láttam - bár már párat kibontattam - hogy egy hangszóróra 1000-1500W lett volna írva. 25 cm-re kb. 120-150W esetleg.Persze, ha nagyobb, amik a koncerteken is használatosak, akkor ott lehet nagyobb teljesítmény, de akkor sem egy hangszóróval
2023. aug. 6. 22:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Na megnéztem egy Sony karaoke hangerősítőt. Az van, hogy 2x720W van megadva RMS-ben (referencia).Viszont megadják azt is, hogy a kimenő névleges teljesítmény 2x400W. Na ez már hihető a hangszórók méretét nézve. A legnagyobb 250mm-es.Úgy hirdetik, hogy 1440W-os. Persze. Jól hangzik és ha mindkét csatornát összeadjuk, akkor passzol esetleg a szám. Ez a 2x400 W már jobban hihető, de szerintem elég az 300 W-nak is. Nyilván nem mértem. Hát ide jutott a következtetésem.
2023. aug. 6. 23:00
 10/10 Szirty ***** válasza:

"ha mindkét csatornát összeadjuk, akkor passzol esetleg a szám."


A több csatornás erősítők csatornánkénti teljesítményét sose kell összeadni.

De a marketing minden szemétségre képes.

2023. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!