Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Videómagnó tisztítás hogyan?...

Videómagnó tisztítás hogyan? Sűrített levegő szétszerelés nélkül is hatásos lehet? Vagy vhs tisztító kazetta? Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

Van még videómagnóm s jópár megmaradt vhs-m.Elővettem egy régebbi kazit,amin családi felvétel, stb van. Elkezdte lejátszani de utána kiírta hogy a fej tísztításra szorul.


Sajnos én szétszerelni nem merem nem értek az ilyen kütyükhöz meg minden amihez hozzá nyúlok kampecnyikov. Vhs tisztító kazettákat nem nagyon tanácsolják csak azt nem tudom miért. Sűrített levegőt ha befújok az megoldhatja a problémát?

Régen mindig apum tisztította meg ő értett hozzá szét tudta szedni de én sajnos béna vagyok.Vagy ha nem sikerül akkor szervízbe elviszem tisztításra de vannak még egyáltalán olyan szerelők akik foglalkoznak ilyenekkel?



2023. aug. 13. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A sűrített levegő befújása biztos nem elég. Azért nem olyan bonyolult művelet, tizenéves koromban rendszeresen magam csináltam:


https://www.youtube.com/watch?v=Ew1T8p3wYXE


Ha nagyon keresel, biztos találsz szerelőt, aki megcsinálja jó pénzért.


Egyébként szerintem a tisztítókazetta sem olyan rossz megoldás, azt is alkohollal kell átitatni, lényegében az is ugyanezt csinálja, bár kézzel valóban alaposabban át lehet tisztítani.

2023. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régi kazettákat digitalizáltatni is lehet, ha fontos, ami rajta van.
2023. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

le kell szednia fedelet(burkolatot)


És a patikában kapható 97% os alkohol és ilyen fűltisztitó pamacs segítségével meg kell pucolni a lejátszó fejet(fejeket ha több fejes)

és aztán jó lesz



Ez anno mikor még mindenkinek vhs készüléke volt rutinszerüen ment szinte mindenkinek, nem tudod elrontani.

Ha elviszed valami szerelőhőz az kb vagy nem fog veled foglalkozni, vagy elkér vagy 20 ezret a müveletért!


A felső burkolati részt általában 2-3 csavar tarja, azokat kell kitekerni és levennia tetejét a masinának, aztán lehet puculni alkoholos vattával!

2023. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!