Vigyem vissza a magnót a boltba, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Három hete vettem egy CD-kazetta lejátszó magnót, elsősorban az utóbbi célra. 2 hétig nagyjából normálisan működött, leszámítva, hogy időnként magától üzemmódot váltott. Viszont pár napja elkezdte begyűrni a kazettákat, többet tönkre is tett. A doboza, a számla, és a jótállási jegy még megvan, de a csomagolás többi részét kidobtam. Úgy látom, ez egy alapból silány termék, cserélni, javítani nem érdemes, viszont elég drága volt. Van így értelme visszavinni a boltba, vagy hagyjam a csudába, és könyveljem el veszteségként?

2023. szept. 25. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd vissza és jótállás keretében javíttasd. Ha javíthatatlan cserélik.
2023. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem akarom javíttatni, mert szerintem alapból egy vacak, és nem lenne jobb.
2023. szept. 25. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Javíttasd meg, aztán add el a fenébe.
2023. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"mert szerintem alapból egy vacak, és nem lenne jobb"

Az a helyzet, hogy ezt vásárlás előtt kellett volna eldöntened. Nem is lett volna nehéz, mert az internet tele van tesztekkel, véleményekkel, amiknek nagyjából egységesen az a lényege, hogy a mai kazettás magnók egytől egyig, kivétel nélkül ócska trágyák.

A forgalmazó természetesen köteles javítani a terméket, visszavenni és pénzt visszaadni azonban nem.

Esetleg megpróbálhatsz arra rámenni, hogy levásárolnád az árát. Ez működhet, mert az eladónak mindenképpen vissza kell küldenie a nagykerbe / kínába a magnódat, így legalább a pénzénél maradna, és talán te is találnál valami hasznosat.

A szalag gyűrését egyébként általában a koszos pinch roller okozza, esetleg nézz rá, nem dzsuvás-e. Lehet, hogy valamelyik szalagodról felkent valami koszt. Rendeltetésszerű üzem esetén is illik rendszeresen tisztítani, de két hét alatt normál esetben nem lesz ennyire retkes.

2023. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!