Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Orion HS 200/280 ideális erősítő?

Orion HS 200/280 ideális erősítő?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy az említett hangfalakat milyen erősítővel lenne érdemes párosítani ami műszaki paramétereiben, árban és minőségben illene hozzá?

2023. szept. 25. 23:18
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szerintem ezt nem így kell megközelíteni.

Kétségtelen, amikor készletben árusítanak berendezéseket, hangdobozokkal együtt, azt úgy méretezik, hogy a laikus lehetőleg ne tudja kinyírni a hangszórókat, tehát ne legyen nagyobb a végfokteljesítmény (nyilván így is adódhatnak meghibásodások).

De otthoni hifizésnél lehet éppen nagyobb teljesítményű a végfok, csak nem kell állat módra hajtani, meg azért a véletlen tranziensekkel, brummokkal sem árt vigyázni. Ezért inkább ne legyen sokszoros teljesítményű a végfok.

Például egy ilyen HS280 kategória egy átlagos szobában képes akkora hangerőt kifejteni, amit már az ember füle is nehezen visel, főleg társasházban nem is tudod (vagy nem illik) kihasználni a lehetőségeit, ilyen tekintetben.

Tehát érzéssel használva szépen kiszolgál.

Minőség meg legyen a legjobb, amit be tudsz szerezni, ha észreveszed egyáltalán a különbséget, bizonyos szint felett.

Az, hogy "ideális erősítő", nem is jó szó ide, "disszonáns hangzású kifejezés", az adott kontextusban.

2023. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Morzsi007 ***** válasza:

Nem ismerem a hangfalakat, úgy értem nem hallottam őket, de az árukból kiindulva, nem egy komoly darabok, ezzel azt akartam mondani, hogy nem kell hozzá egy fél milliós erősítőt venned.

Mérnők úr jól írta a dolgokat, kicsit teljesítményben nagyobb erősítő inkább ideális hozzá. Én ajánlanék hozzá egy kisebb NAD-ot, mert azok mindenevők szinte, pl 3020, C325, C326, talán meg túl jók is hozzá.

2023. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A HS200 - az elérhető adatlap

[link]

szerint - nominálisan 4 Ohmon 25 W-al terhelhető, míg a HS-280 - ugyancsak az elérhető adatlap

[link]

szerint - nominálisan 4 Ohmon 60 W-al terhelhető.

2023. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!