Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED TV-nél a "Panel felbontása...

LED TV-nél a "Panel felbontása 1366 x 768p" okoz bármilyen problémát a megszokott 1920x1080 vagy 1280x720-as felvételeknél, filmeknél?

Figyelt kérdés

egyáltalán érdemes ilyet venni vagy mégis miért gyárottak ilyen felbontást?


ha akár TV-t nézek, akár USB-ről lejátszom a sjaát fullHD-s felvételemet, akkor látok valami különbséget vagy annyira nem vészes?



2023. nov. 1. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyaltalan nem erdemes ilyet venni, mar 10 eve is elavult volt az ilyen felbontas. Egy also-kozepkategorias telefonnak szebb kepe van.


Gyartani valoszinuleg mar nem gyartjak, csak a gyartora / kereskedore rarohadt egy adag ilyen kijelzo es probal tole szabadulni.

2023. nov. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
"Csak" gyenge a képminősége, ennyi a baj az ilyen tévékkel
2023. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

oké, én nem várok csodát, csak hirtelen kellene valami egy nagyobb kivetítésre. ötöd áron se igazán ajánljátok?

de igazából mit fogok észrevenni abból, hogy "nem olyan szép" és "gyenge" a képminősége?

2023. nov. 1. 09:52
 4/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
21%

32 collos TV-nél semmit nem veszel észre, több méter távolságról.

Közelről lehet csak észrevenni, hogy pixelesebb.

Más kérdés, hogy ez a legalsó kategória, de attól még használható, kisebb igények esetén.

PC-monitornak nem való, ha megy is rajta, de értelemszerűen kellemetlen az asztalméret / ablakméret.

2023. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nézd, nekem most csak gyorsba amiatt kellene, hogy egyáltalán legyen bármi, mert elkapott egy hosszabb betegség. szóval nem a csúcsminőségre megyek.


és PC-hez HDMI-n miért nem lehet csatlakoztatni? vagy mit fogok észrevenni pl egy Skypes, zoomos beszélgetésnél?


egyébként igen, 32-es.

rendben, legalsó kategória, de szóval attól még műszakilag lehet rendben, nem? én nem is bánom, ha legalább olcsó, mert csak átmeneti megoldásnak kell hirtelen.


pl:

[link]

2023. nov. 1. 10:05
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként kapaszkodjatok meg, gyártják

[link]

2023. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

Sejtettem, mivel gyakorlatilag már csak a 32 collos kategóriában szoktak ezek előfordulni, főleg kínai TV-k. Némelyik még a natív felbontást megjeleníteni sem képes PC-re kötve.


A linkről:

Számítógép bemenetek max. 1920x1080, 60 Hz


Ha te 1920 x 1080 képméretet küldesz az 1366 x 768 kijelzőre, azt a TV leméretezi, de ettől a "Windows" életlenné válik, csak videótartalomnál nem tűnik fel.

Ha azt szeretnéd, hogy éles legyen a desktop, akkor natív 1366 x 768 kimenetre kell beállítani az operációs rendszert. Ezt viszont nem tudom, láttál-e ilyet egyáltalán, nagyobbak lesznek az ablakok, a betűk, ikonok, egyszerűen kevesebb dolog fér el a képernyőn, szűkösebbé válik az egész.

Lehet éppen ügyködni 1366 x 768 kijelzőjű laptopon is, csak nem az igazi.

Egy 32 collos asztali kijelzőnél, PC-alkalmazásra viszont minimum már 1920 x 1080 méret a kényelmes használathoz.

2023. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
15%

Pontosabban:

"Némelyik még a natív felbontást megjeleníteni sem képes PC-re kötve."

Teszteltem olyan kínai darabot, ami az 1366 x 768 képformátumot nem volt képes a maga natív élességében megjeleníteni, hanem csak életlenül, akárhogy állítgattam.

2023. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

értem, hát akkor ez így necces, mert legalább annyira kellene nekem PC-hez, sőt, inkább arra kellene, a TV csak mellékes.


így viszont felejtős akkor, jó, hogy leírtad, hát ezt nem fogom tudni állítgatni állandóan.

kösz

2023. nov. 1. 10:40
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

#7 A jó öreg Windows 7-eseden biztos így van, de én használtam Windows 10-et egy régi 1024x768 felbontású tableten is több évig gond nélkül, ráadásul többnyire álló módban.

Kérdező, nekem is ilyen tévém van, egyáltalán nem zavaró, nem megyek direkt fél méterre pixeleket nézegetni.

2023. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!