Coolersaves kérdése:

Működni fog ez a bekötés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


[link]


Igyekeztem illusztrálni, hogyan is nézne ki az erősítő hangfalak összekötése. Az erősítő két csatornás, de a hangfal kábel négy csatorna bekötésére alkalmas. Tehát egy-egy csatiból jönne ki a jel és egy menne 4 ohm egy pedig a 8 ohm ellenállású hangfalba. Azt nem tudom pontosan eldönteni, hogy most ez így soros vagy párhuzamos, mert az egyik esetben túl kicsi lenne az ellenállás, és ebből adódóan füstjelekkel folytatódna a kommunikáció az erőlködővel, amit nem szeretnék. A válaszokat előre köszi!



2023. nov. 9. 15:45
 1/5 Szirty ***** válasza:

"Azt nem tudom pontosan eldönteni, hogy most ez így soros vagy párhuzamos"


A rajzodból ezt nem is lehet eldönteni.

De ha leírnád az erősítő típusát és hogy mit hova kötnél be az közelebb vihet a válaszhoz.

2023. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Az a kábel párhuzamosít szerintem, egy mély (közép) és egy magas egység párhuzamosítására való.

(Ilyenkor benne van a szűrő a sugárzó dobozában, ezért nem kell külön hangváltó, illetve lehet piezo is.)

Ezen ponton mondjuk páran tévedésben élnek, akik azt hiszik, hogy 8 ohm mély és 8 ohm magas 4 ohm terhelést eredményez.

Viszont esetedben két szélessávú egység már túlterhelést jelent, illetve egyenlőtlen teljesítmény-eloszlást.

2023. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy pioneer 204R típusú erősítő és egy orion hs500, illetve egy videoton dc2050 sugárzóról van szó. Jelen pillanatban az elsőnek említett hangfalat hajtja, pluszba gondoltam a videotont. Egy-egy csatorna megy ki, csak mivel a kábelben két + és - van, így le tudom kötni mind a kettő hangfalat oldalanként. Az erősítő oldalán pedig a kettő + és - le van kötve egy-egyre. Remélem érthető volt. Ha szerintetek nem megy vagy bajos, nem gond csak a kábel adottságai végett gondoltam behúzom, de nem esek tőle, ha nem. :D És köszi a válaszokat!
2023. nov. 9. 20:56
 4/5 Szirty ***** válasza:

Sajnos az így nem lesz jó.

Ahogy az előttem szóló írta ez a kábel párhuzamosan köti a két hangszórót.


Az erősítőd kimenete 8 Ohm-os.

A 4 és 8 párhuzamosan meg 2,6 Ohm lenne ami durván túlterhelné az erősítőt.

Az ne tévesszen meg hogy kis hangerőn kipróbálva látszólag semmi gond, mert szólna. Nagyobb teljesítménynél gondok lennének.

2023. nov. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2023. nov. 10. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!