Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » TV HDMI átalakító usb-re van...

Pumpa24 kérdése:

TV HDMI átalakító usb-re van ilyen?

Figyelt kérdés
Adott egy LG 43UM7100LB modellszámú TV amin van 2db HDMI bemenet és 1db USB bemenet. Az USB-s bemenet már foglalt van rajta egy külső merevlemezem. Vettem hozzá egy vezeték nélküli billentyűzetet amit ha bedugok az USB bemenetre működik. Tettem a TV usb bemenetére egy USB2.0 elosztót, a Billentyűzet működik rendesen, de nem tudok felvenni mert azt írja nekem vissza: A felvételnem elérhető USB-előoszton keresztül. dugja a tárolóeszközt közvetlenül a TV USB-portjába. Ezért keresek HDMI apa és USB-s anya átalakítót. Remélem így használhatom mindkettőt. Jol gondolkozom?

#HDMI- USB átalakító
2023. dec. 1. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem létezik ilyen.
2023. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor mi lenne a megoldás? Hogyan tudnám csatlakoztatni az USB sticket?
2023. dec. 1. 12:45
 3/10 Szirty ***** válasza:

"Ezért keresek HDMI apa és USB-s anya átalakítót"


Teljesen másra való a kettő.

Olyan mint ha a vízcsapra keresnél átalakítót ami földgázt csinál melegvízből.

2023. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól gondolkozol.

Esetleg egy olyan USB átalakítót lehetne megpróbálni aminek van plusz áramellátása (aktív), mert valószinüleg az a gond, hogy a merevlemez nem kap elég áramot. De ez csak feltételetés, ki kell próbálni.

A biztos megoldás ha veszel/építesz egy kis HTPC-t

2023. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az mi az a HTPC? sajnos nem ismerem.
2023. dec. 1. 14:17
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tudom, milyen USB elosztóról beszélsz (aktív HUB?), de ha a TV szoftvere nem támogatja az ilyesmit, akkor nem tudsz mit tenni.

Nekem számítógéppel megoldott a házimozi (HTPC vagy akárhogy nevezzük), de a zajelhárítás miatt a gép a fal másik oldalán üzemel, a fal pedig át van fúrva a kábeleknek. Nyilván az egér stb. ma már kábel nélkül is áthatol.

2023. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"ha a TV szoftvere nem támogatja az ilyesmit, akkor nem tudsz mit tenni."

Azt honnan tudom meg, hogy támogatja? Eddig ha csak a merev lemez volt bedugva az USB-be ment minden, felvétel, lejátszás is. Amióta az használom felvétel helyett ezt írja ki: "A felvételnem elérhető USB-előoszton keresztül. dugja a tárolóeszközt közvetlenül a TV USB- portjába." Érdekes az előző felvételeket meg lejátsza.

2023. dec. 1. 15:53
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, milyen USB elosztóról beszélsz (aktív HUB?)"

Akkor add vissza a diplomádat!

2023. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, a tévéden van Bluetooth, inkább olyan billentyűzetet kellett volna venned, és akkor szabad maradt volna az USB port.
2023. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bluetooth nem látok a tévémen. Beszereztem egy aktiv USB elosztót de sajnos azzal sem tudok felvenni. Lehet, hogy szoftveresen van valami figyelés benne ami letiltja a felvételt?
2023. dec. 5. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!