Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A képernyő beégés rosszabbodhat?

A képernyő beégés rosszabbodhat?

Figyelt kérdés

Ma reggelre beleégettem a telefonomba a youtube-t xd. Annyira nem zavaró, és 2 hét múlva új telóm lesz.

A képernyőbeégést tudom hogy csak kijelzőcserével lehet javítani, azt nem fogom már megcsináltatni. Tud rosszabbodni? És ha igen mennyi idő alatt?



#képernyő #telefon #Samsung #Képernyő beégés
dec. 14. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tud, ha megint olyasmit hagysz a képernyőn, ami ilyesmit okozhat.


Javítani viszont lehet, a beégett tartalom negatívját kell a képernyőn hagyni addig, míg nem szűnik meg a beégés.

dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A beégés "megszűnése" csak látszólag történik meg gondolom. Mivel a beégés annyit tesz, hogy a pixel 3 színes ledjéből 1-2 elkezd kigyengülni, jellemzően a kék és a zöld, ezért van hogy kék ledből dupla akkorát tesznek be egy pixelre mint zöldből és pirosból.

Hogyha a beégés negatívját rajta hagyod, akkor a többi, még jó pixel fénye kezd el kigyengülni, és hasonlítani a beégett pixelek színeihez. Tehát fizikailag csak tovább károsodik a kijelző, látványra lehet hogy jobb lesz, nem tudom.

A napokban láttam két beégett telefont, a hibás részeken jellemzően a piros/narancsos szín dominált fehér hátteren.

dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy a pokolba lehet beégetni egy kijelzőt, basszus? Azért ahhoz irgalmatan hosszú ideig kell, hogy ugyanaz menjen rajta...
dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3asnak: Youtube-on elindítottam egy zenés videót és arra aludtam el és csak egy kép volt a videón és az ment vagy 10 óráig

dec. 14. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:

És 10 óra elég hozzá, hogy beégjen?! Amúgy nem értem, hogy miért nem streamet hallgatsz vagy rendesen zenét a telefonról, aminél le tudod tenni alvóba a kijelzőt.


Milyen telefon?

dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos egy éjszaka elég ezeknek, főleg ha erős fényerőn vannak. Őszintén megmondva, nem értem miért nincs erre ellenszer. Ezek a telefonok tudván magukról hogy beéghetnek, igazán kikapcsolhatnák a kijelzőt ha órákig nincs aktivitás. Mondjuk én az amoledes telefonjaimon teszek is ellene, hogy ez ne történhessen meg.
dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Samsung A70es telefonról van szó.

És igen, sajnos elég magas fényerőn is maradt az éjjel. Elég volt neki ennyi.

dec. 14. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak rosszabbodhat.
dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!