Denver okoskonnektorhoz valaki kapcsolt már Google vagy Alexa asszisztenst?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hol lehet utánajárni, hogy hogyan kell csinálni, hogy működik, lehet-e IPhone-ról kezelni? (Lehet, hogy buta kérdések, de nem értek hozzá, viszont szeretném megtanulni!)

Ez a fajta konnektor pl. az OBI-ban (is) kapható.



jan. 15. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:

A brand oldala:

[link]

szerint ezek a Tuya

[link]

rendszerén alapulnak, ahhoz van IOS-re készült alkalmazás:

[link]

"Voice control via Amazon Echo and Google Home"

jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát én inkább azt javaslom, hogy az APP-al használd közvetlenül, ne Alexa-val, mert lassú és néha macera beállítani, plusz Alexa-ban érdemes akkor rutint is hozzá létrehozni. Nem ehhez, de sok máshoz már állítottam be Alexa-t, körülményes, eleve az utasítás előtt meg kell szólítani, az csak akkor jó, ha van a lakásodban legalább 5 okos eszköz és szóban akarod irányítani.
jan. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az App-pal (Tuya, LifeSmart) próbáltam, csak az a problémám, hogy a 2023-as gyártású okoskonnektorokhoz (Denver SHP 102) nem lehet jelenetet rendelni (tap-to-run), nem tudom jelenettel (rutin) vezérelni a ki/bekapcsolást, csak az app-ban levő nyomógombra nyomva.

Így nem tudom SIRI-hez hozzárendelni a bekapcsolást illetve nem tudok olyan rutint írni hozzá, amivel több konnektort bekapcsolok egymás után, köztük ezt is.(időzítve lehet kapcsolni de ezt egy sima időzítőkapcsoló is tudja...)

Ami érdekes, hogy a korábbi években gyártott SHP 102-ekhez lehet ilyen tap-to-run-t írni, csak az újaknál nem. Ezért gondoltam, hogy hátha Alexa vagy Google tudja kapcsolgatni, de sötétben tapogatózom...

jan. 16. 19:37
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ezt értem, de ha több ilyen van, akkor a webszerverek reagálása plusz idő és néha elakadnak a dolgok. Pl. van 3 ilyen eszköz és ebből bekapcsol 2, valamelyik lemarad sokszor. Inkább akkor átjáró vagy hub kellene, azokkal is lehet ilyeneket és sokkal gyorsabb, Alexa idegesítően rossz ezekben.
jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aha... pl a Zigbee ilyesmi átjáró lehet?
jan. 16. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: A Zigbee egy külön hálózati protokoll, a Denver SHP 102 2,4 GHz-es wifi-vel működik.


Ypszilon1980 feltételezem inkább arra utal, hogy a helyi hálózaton kellene egy egyedi "központi vezérlő", ami fogadja a hangparancsokat és küldi ki a vezérlőjelet a megfelelő okoskonnektoronak - így megspórolva az Amazon szervereinek elérésének késleltetését.


A gond ezzel csak annyi, hogy ezek az okoskonnektorok gyárilag általában nagyon a felhőszolgáltatásokra vannak utalva, nem lehet egyedi központi vezérlőt (MQTT-brókert) beállítani neki - ahhoz egyedi firmware - Tasmota, ESPHome - kell.

jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
#6: Igen erre gondoltam.
jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem a késleltetéssel van problámám, hanem hogy az újabb konnektorokat nem tudom jelenetekkel kapcsolgatni. De szerintem ez Denver-specifikus probléma lesz... és nem biztos, hogy Alexa, Google vagy Zigbee megoldja...
jan. 18. 23:06
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, mert sajnos ez applikáció meg webszerver függő, lehet változtattak valamit ezen. Bár ezt nem ismerem, de az én tapasztalatom az, hogy ha alapvetően bizonyos funkciót nem tud, akkor azt Alexával sem fogja tudni. Bár egy be/ki kapcsolást azért, ha kompatibilis Alexával, akkor azt tudnia kell, de még az is lehet, hogy Alexához vannak erre skillek is. Ki kellene próbálni.
jan. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!