Üdv! Szeretnék egy olyan dekódert venni a tv-hez; ami képes az ingyen 12csatorna vételére és egy képcsöves tv-re csatlakoztatható! Valaki tud benne segíteni; hogy milyen fajtát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mert már vettem egyszer egy oriont ami semmit nem fog azóta sem.Légyszíves írjatok olyanokat; amit érdemes volna megvenni; körübelül 10forint értékig.

#dekóder #Ingyen12csatorna #Tetoantenna #Kepcsovestv
jan. 15. 23:24
 1/9 A kérdező kommentje:
A tipus amit egyszer vettem és semmire sem jó; az az Orino DVBT-1502 tipusú készülék.
jan. 15. 23:29
 2/9 A kérdező kommentje:
10forint elírás; 10000 forint akart lenni!
jan. 15. 23:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az orionnal pontosan mi a gond?

Antenna milyen? Hol laksz melyik település?

jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Batéban lakok. Az vele a gond; hogy egyetlen egy adót se fog be. Tetőantennával próbálkoztam először; majd elmentem a boltba ahol vettem; és ott mondták; hogy vegyek hozzá egy szobaantennát így vettem hozzá azt is; de továbbra se fogott be egy adót sem.
jan. 16. 00:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A MindigTV alkalmazása:

[link]

szerint a település közepén nézve mindenképpen tetőantenna kell (amit nem is csodálok, lásd a továbbiakat).


Elnézve a domborzatot, Kaposváron, a Rómahegyen található legközelebbi adó:

[link]

irányába belelógnak a hegyek (esetleg a Fresnel-zóna teteje ad némi vételi lehetőséget):

[link]

Pécsett, a Misina-tetőn levő TV-adó

[link]

esetében is:

[link]

de még a MindigTV által javasolt

[link]

Kab-hegyi adó:

[link]

is necces:

[link]

szóval nem egy egyszerű helyzet.


Az ábrák az alábbi oldallal:

[link]

készültek, a bal oldali az adóállomás (Kaposvár/Pécs/Kab-hegy), a megfelelő antennamagassággal, a jobb oldal a vevőállomás (Baté közepe), 6 méter magas antennamagasságot feltételezve.

jan. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez azt jelenti; hogy lehet jó a dekóder amit akkoriba vettem?
jan. 16. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:

A dekódernek semmi baja.

Erősítős kúltéri antenna kell. Amit tetőt kívűl kell beállítani a megfelelő irányba. #5 válaszoló szépen összeszedte merre hogyan.


Van más alternatíva is, az viszont pénzbe kerül havi szinten.

Ha érdekel, leírom.

jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Tetőantennával próbálkoztam először; majd elmentem a boltba ahol vettem; és ott mondták; hogy vegyek hozzá egy szobaantennát"


Ez alapvetően butaság sajnos, hiszen egy rendes tetőantenna jobb, mint a szobaantenna. Set top boxon sem fog múlni, érzékenységben nem nagyon van különbség, nem is hibás bizonyára, csak azt hitted.

jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es és 8-as! Köszi a válaszokat. Valószínűleg a boltban az eladó se értett hozzá; és csak mondott valamit. Megfogom próbálni a tető antennát a mostani helyénél magasabbra tenni; és megfelelő irányba állítani.
jan. 16. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!