Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire valósak az okosórákka...

Mennyire valósak az okosórákkal mért EKG-k?

Figyelt kérdés

Az úgy volt, hogy vettem magamnak karácsonyra egy Samsung Galaxy Watch 5-t. A lényeg nálam az volt, hogy tudjak vele fizetni, telefonálni és üzenetekre válaszolni illetve figyelje a napi lépésszámom és az edzéseimet. Ezeket tökéletesen tudja, nagyon meg vagyok vele elégedve.


Ma találtam benne egy ekg funkciót, ki is próbáltam. De akárhányszor megcsinálom mindig a következőt írja ki: "Pitvarfibrilláció. Szabálytalan szívritmust észleltünk. Beszéljen az eredményről az orvosával."


Mennyire mérik ezt pontosan a

samsung órák? Vagy minden mèrèsnèl ezt írja ki? Érdemes lenne tényleg beszélnem egy dokival?


25/F



jan. 18. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Hát amerikában jóváhagyták a dolgot, úgyhogy annyira vacak nem lehet.

Az apple watch hasonló funkciója mentett már életet sokszor, úgyhogy én komolyan venném a figyelmeztetést! Nem tart semeddig a háziorvosodhoz bejelentkezni hogy húzzon egy EKG-t. Nem kell ott lennie a dokinak az aszisztens is meg tudja csinálni egyedül, aztán később a doki rápillant.

Nézd meg hogy hogyan kell az órával csinálni az EKG-t, tartsd be az utasításokat hogy biztosan ne adjon rossz eredményt!



[link]


[link]

jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Pitvarfibrilláción kívül mást nem is tud. Tíz elvezetéssel készül egy rendes EKG. Pitvarfibrilláció mérése teljes nyugalom kell. Nem orvostechnikai eszköz.
jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
#1 Azért jónéhány dolgot "jóváhagytak amerikában", ami mégis vacak vagy értelmetlen....
jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es

Köszönöm a linkeket, elolvastam mindkettőt. Úgy néz ki jól mértem eddig.

Mindenesetre felkeresem a háziorvosom, maximum feleslegesen megyek el.

Köszönöm szépen!

jan. 18. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos fél perc alatt tud csinálni egy hiteles mérést. Sztem is keresd fel, de persze simán lehet, h az óra nem mér jól. Nekem apple van, 5 éve használom, mindig szinusz ritmust mért eddig és az éves orvosi ellenőrzésen sincs sosem baja a szívemnek. Ha kapnék egy jelzést, h gond van, én tuti hallgatnék az órára. Jobb félni, mint megijedni.
jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
3-as akkor lehet sorolni, várjuk a listát!
jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 radioaktív anyaggal festett társasjáték az egész család örömére, meg hasonló gyerekcuccok xD

Évekig voltak forgalomban, mielőtt rájöttek, h nem csak világítanak a sötétben, hanem meg is betegítenek.

jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Olyan helyen dolgozom, ahol sokféle, nagy tudású órát árusítunk. Cikket is írtam néhányról.

A 6+4 elvezetést nem lehet helyettesíteni a lünetta megérintésével.

Vo2max, HRV, stb., alvásminőség, stb. inkább csak becslés. Nem helyettesít orvosi műszert.

És mint írtam, a pitvarfirilláció az egyetlen, az sem pontos, és kényelmesen kell ülni, mozdulatlanul métés közben.

jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

"jónéhány dolgot"

Erre írsz egyet. XD

Ráadásul annak sincs semmi köze a témához.

Szóval továbbra is várjuk a listát. Csak mondom, hogy ami 1, azaz egy elemből áll az nem lista.


8. a kérdezőnek folyamatosan azt mondja az óra hogy baj van. Érdemes megnézetni dokival. Vagy az órát szerelővel.

Hőmérőt, vérnyomásmérőt is érdemes elvinni a dokihoz és az ottani kalibrált eszközökkel mért értékekkel összehasonlítani.

jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

#9 nem a #3 voltam, én csak írtam (szted) egy példát, ami igazából nem egy volt, hanem egy egész termékcsalád, ami egy igazán bőséges listát is kitenne, ha részletezném a játékoktól a mini otthoni laborokon keresztül a karórákig, fogkrémekig, sminkekig sok-sok dologgal. Attól, h az alap probléma ugyanaz volt ezekkel, még ezeket mind egyesével engedélyezték, nem egyszerre.

Az okos órák, ahogy írták is előttem, nem orvosi eszközök. Bevallom nem olvastam el a cikkeket, amit linkeltél, de az biztos, h nem orvosi eszközi minősítést adtak nekik amerikában sem, max tájékoztató jelleggel használható segédeszközök.

jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!