Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagyobb teljesitmenyu passziv...

Nagyobb teljesitmenyu passziv melynyomokat mire kotnek ra ?

Figyelt kérdés
Puszta kivancsisag mert nem tudom mire lehet rakotni egy passziv melyladat (nem ez a tipikus hazimozihoz valora gondolok) hanem amibe duplan lehet a hangszorot csatlakoztatni, letezik ilyen erosito? Vagy kulon kell hozza venni valamit ? Hiaba irom be netre semmit nem talalok errol, es mar nagyon erdekel :D
jan. 19. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha leírnád a passzív mélynyomó gyártóját/típusát/impedanciáját, terhelhetőségét (esetleg pár fotót mellékelnél róla), akkor talán lehetne egzakt választ adni.

Így csak annyi mondható, hogy igen, kell hozzá egy végfok. Hogy milyen, mekkora teljesítményű, azt a hangszórók terhelhetősége és impedanciája határozza meg.

jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok konkret melynyomot mert nekem a szettem aktiv melynyomoval van tehat nem mervado, csak kivancsi vagyok arra hogy mi a neve annak ami meghajtja ezeket a melynyomokat, de akkor vegfok ?
jan. 19. 14:35
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


De akkor pl egy ilyen mint példa, most nyílván rá lehet kötni egy mezei hifire is, de az nem kimondottan mélynyomóként üzemelne, ezért érdekel, hogy az ilyen mélynyomókat mikhez tervezték

jan. 19. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:

"mi a neve annak ami meghajtja ezeket a melynyomokat, de akkor vegfok ?"

Igen, végfok (mint "végső fokozat"), végerősítő - nagyobb hangosítás esetén - "PA" (public addressed) erősítő.

jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: Az említett esetben meg kell nézni a termék hátulján levő adatlapot:

"Impedance 4-8 Ohm

Short term: 140 Watt

Long term: 80 Watt"

[link]


De kicsit utánanézve, meg lehet találni a gyártó archivált oldalán az eredeti leírást:

"Endstufe mit 100/150 Watt (Sinus/Musik) befindet sich im DVD Receiver"

[link]


Szóval - feltételezve (meg biztos ami biztos), hogy 4 Ohm-os terhelésnél számítja a teljesítményt - kell egy 4 Ohm esetén 100 W (8 Ohm esetén 50 W) leadására képes végerősítő.

jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

"nem tudom mire lehet rakotni egy passziv melyladat"


Erősítőre.

jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A példa esetében 2.1 rendszer része, más példa esetében 5.1 tartozék is lehetne.

Az erősítő SW kimenetére kötöd, ami szűrt mélyhangokkal látja el.

Az SW-kimenet nem lehet vonalkimenet (van olyan is), hanem végfokkimenet, amit a csatlakozóról is felismersz.

Hangdobozon 4-8 ohm felirat arra utal, hogy ilyen terhelhetőségű erősítőt ajánl hozzá a gyártó, amit a laikusok kedvéért így jelöl.

Ez elvileg arra utal, hogy ez egy 8 ohmos sugárzó, mivel ahhoz lehet használni 4 vagy 8 ohm terhelhetőségű végfokot is, bár egyes források szerint 6 ohmost is jelölhetnek így, ami még úgy-ahogy "beleférhet".

jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!