Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezen a mikrofonon miért van...

Ezen a mikrofonon miért van több egység? Ezek miket csinálnak? És azt irja minden irányú, de ezt csak a féltérre érti, vagy a teljes térre, azaz elől hátul felvesz?

Figyelt kérdés
[link]

febr. 7. 07:38
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:

Nem a tér felére érti, hanem a tér egészére.

Amit a "minden" szó jelent az irány tekintetében.


Amikor rákerestél a mikrofonok iránykarakterisztikájára, mit találtál?


Én ezt:

What Is An Omnidirectional Microphone?

[link]


Microphone directionality and polar pattern basics

[link]

febr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Ezen a mikrofonon miért van több egység? Ezek miket csinálnak? "

Milyen több egység?

Az asztali állványra - ami azért szükséges, mert a kondenzátor-mikrofon érzékeny, így kézben tartva összeszedné a kézben tartás zaját - és a mikrofon előtt levő pop-filterre - ami azért szükséges, hogy a levegővételkor kiáramló zörejeket szűrje (ez is kondenzátor-mikrofonoknál szükséges) - gondolsz?


"És azt irja minden irányú, de ezt csak a féltérre érti, vagy a teljes térre, azaz elől hátul felvesz?"

Idézem a gyártó oldalát:

"2. High quality condenser microphone, omnidirectional, picks up sound equally from all sides

...

Mic unit: Omni Condenser"

[link]


Omni directional = egyformán vesz a tér minden irányából.


Streamingre szvsz. ilyet nem vennék.

Egyrészt az irányítatlansága miatt - összeszedi a zajt - másrészt a 3,5 mm-es jack miatt - az alaplapra integrált hanginterfészek minőségében nagy a szórás.


Inkább valamilyen USB-s (ezzel kikerülve az alaplapi hanginterfészek esetleges minőségi problémáit), irányított (vagyis egy irányban érzékeny) - kardioid - kondenzátor-mikrofont (a kondenzátor-mikrofon érzékenyebb, mint a dinamikus). Mondjuk ilyesmit:

[link]

febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És akkor mondjuk egy fejmikrofon nem képes a levegővételt kezelni?
febr. 7. 21:37
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a javaslatot!

Én ezeket néztem nagyon picit drágábban:

- BOYA BY-PM300 USB Asztali Mikrofon

- axacube-kondenzatormikrofon


A Superlux inkább jobb lenne ezeknél?

febr. 7. 21:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként olvastam, hogy mi az omnidirectional, csak nem értettem, hogy akkor miért a dönthető állvány, ha nincs kitüntetett irány!?
febr. 7. 21:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, és erre az alaplapi dologra nem gondoltam, sőt pont azt hittem a jack dugó a profibb megoldás. Akkor viszont felmerül még bennem, hogy mi van, ha USB-c van a gépen, de csak USB-s a drót? Akkor az átalakító is elvesz a hangminőségből?
febr. 7. 21:44
 8/14 anonim ***** válasza:

"És akkor mondjuk egy fejmikrofon nem képes a levegővételt kezelni?"

Mivel a fejmikrofonnál általában a szád közelében van a mikrofon, ezért kondenzátoros fejmikrofonok esetében a mikrofonon szokott lenni szivacs, dinamikus mikrofonnál meg nem kell (de alapvetően van rajta fémháló).


"A Superlux inkább jobb lenne ezeknél?"

Hallgass meg róluk teszteket - a Youtube-on szoktak lenni.


"sőt pont azt hittem a jack dugó a profibb megoldás."

Egyrészt az analóg mikrofonoknál, a minőségibb mikrofonok XLR csatlakozásúak, nem 3,5 mm-es kis jack-ek.

Másrészt az analóg mikrofonokhoz rendes hanginterfész kell (például, alsó hangon: [link] ), rendes mikrofon-előfokkal, illetve a nagymemrános stúdió kondenzátormikrofonokhoz 48 V-os fantomtáp (ezt a rendesebb hanginterfészek biztosítják) szükségeltetik.


"mi van, ha USB-c van a gépen, de csak USB-s a drót? Akkor az átalakító is elvesz a hangminőségből?"

Nem, digitális az átvitel.

febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szirty ***** válasza:

"akkor miért a dönthető állvány, ha nincs kitüntetett irány!?"


Azért, mert az egy mikrofon állvány.

Az állványhoz nincs hozzárendelve a mikrofon iránykarakterisztikája. Egyszerűen csak egy állvány amire olyan mikrofont teszel amilyet akarsz. Az állványnak tökmindegy.

febr. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha meg nem lenne állítható, akkor az lenne a baj, hogy miért áll ferdén, vagy fejjel lefelé, stb.
febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!