Ez miért van ez kazettás magnónál?

Figyelt kérdés
Van egy kazis magnóm és van hozzá kazim is (van már rajta zene) és probáltam zenét másolni rá telefonról de nem tiszta a hang pedig 70% etilh-alkohollal megtisztitottam mielőtt felvettem volna a zenét.(egy pillanatra elmegy a hang,és nagyon el van mosodva is)(nem értek hozzá csak szeretem a retro cuccokat)

febr. 7. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy csatlakoztattad?
febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több féle bemeneti jel is létezik ezeknél a régebbi eszközöknél. Nem mindegy mit és hova dugsz.
febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

"és probáltam zenét másolni rá telefonról de nem tiszta a hang"


Szerinted miért dobta mindenki a kazettás magnót, mikor kijött a CD?

febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 makarszka válasza:
Próbáld meg cd-vagy mp3 lemezről felvenni,demagnetizálni a fejet.Milyen decked van pontosan?
febr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kimarad a hang, akkor hibás a kazetta. Meggyűrődött, vagy lemállott róla a jelhordozó réteg.

Ha tompa a felvétel a tisztítás ellenére is, akkor kopott lehet a fej.

febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1 kétoldalú jack csatlakozóval
febr. 8. 09:19
 7/9 A kérdező kommentje:
4 egy audioton tbs-3300-as van nekem
febr. 8. 09:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogyan és mivel kell demagnetiuálni? És mi az értelme?
febr. 8. 09:22
 9/9 Zzzoli ***** válasza:

Azért ebben az esetben sokminden hibaforrás lehet.

Fontos hogy a kazettáról bizton tudd hogy jó állapotú, aztán a szalagfutás jó legyen. Ha hordós a nyomógörgő félrefut a szalag, sem a lejátszás sem a felvétel nem lesz jó.

Fejet megtisztítottad, de mindegyiket? A törlőfejet is meg kell a nyomógörgőt és a capstan tengelyt is.

Miféle szerkezet, a gyengébbeknél egy állandómágnes volt a törlőfej, azotktól nem várhatsz sokat, ha a törlőfejre nem megy vezeték, akkor állandómágneses.

Aztán a szedőfej párhuzamos-e a szalaggal, ennek a szögét tudod állítani ha a pici lyukon kis keresztcsavarhúzóval benyúlsz. Első körben be kell állítani egy jó minőségű forrással, utána próbálkozni a felvétellel.

febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!