Mi az a bias egy decknél?

Figyelt kérdés
Van nekem egy technics kazettás deckem és van rajta egy olyan hogy bias de nem tudom hogy mit csinál vagy miért kell

febr. 19. 16:22
 1/4 anonim válasza:
febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Fej előmágnesező áram, lényegében a felvételi torzítás kiküszöbölésére, ami a mágnesezési görbe sajátosságaiból fakad.

Frekvenciája 50-70 kHz nagyságrendben, de pontosan már én sem emlékszem, azaz nem hallható tartomány. Különféle szalagtípusok eltérő előmágnesezést igényelnek. Növeljük, kevesebb lesz a magas hang, csökkentjük, nő a torzítás.

febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
76%
Illetve csak érzékeltetni akartam, hogy a fejre adjuk az előmágnesező áramot, de amúgy a szalagra (is) hat, szalagfüggő mértékű.
febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zzzoli ***** válasza:
77%

Adott kazettához amit használsz finomhangolni tudod az előmágnesezési áramot.

Gyakorlatban ez úgy néz ki hogy addig kísérletezel vele ameddig a felvétel magas frekvencia átvitele a leginkább hasonló lesz a forráséhoz képest kikapcsolt Dolby szűrővel.

Természetesen megfelelő minőségű és állagú kazettaszalagnál.

febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!