Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A TV hátán lévő jack csatlakoz...

A TV hátán lévő jack csatlakozót hosszabbítóval előre lehet hozni?

Figyelt kérdés
A TV hátoldalán van a jack csatlakozó elég rossz helyen. Esténként szoktam bedugni a fülest, hogy ne zavarjam a párom. Van olyan jack hosszabbító, amit ha bedugok, akkor továbbra is a TV hangszórója szól és ha ebbe a hosszabbítóba bedugom a fülest, akkor szól csak a fülhallgatóból? Vagy van bármi más megoldás?
febr. 26. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tévétől függ,ha bedugod a fülest elhalkul a hangszóró?

Az enyémben úgy van hogy a fülhallgató hangerejét külön menüben lehet szabályozni,amíg be van dugva szól,ha nem akarom hogy mást zavarjon a tv hangszóró akkor némítás gomb-a füles tovább szól.

Miért kell állandóan ki-be dugdosni?

Vannak hosszabbítók több méretben,de azok mást nem tudnak,nem hatnak vissza tv készülékre hogy honnan mi szóljon.

febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
A hosszabbító nem tudja átvinni a leválasztó képességet olyan értelemben, ahogy szeretnéd, mivel a TV aljzatában van beépítve egy mechanikus váltókapcsoló, az másképp nem tud működni.
febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen tévé volt az, de már a 80-as évekbeli, még csak a készüléken pár csatornát váltani képes tévén is külön lehetett állítani. A nagyothalló dédmamám (nyugodjék békében) is fejhallgatóval bömböltette a fülébe, mi meg a hangszórón normál hangerőn hallgattuk. Minden tévénk ami volt ezután is így működött, csak már nem fizikailag, hanem a menüben lehet állítani a fejhallgató hangerejét. A 2009-es LCD tévém is ilyen. A 2015-ös okostévén már egyáltalán nincs fejhallgató kimenet, de össze van kötve a házimozival, azon van, így azt tudom használni, hangszórót kikapcsolva (ami relével le is választja a végfokot) ugyanúgy tudom használni mint a tévében lévő jack aljzatot, csak az erősítőn kell állítani a fejhallgató hangerejét, a hangszóróét pedig a tévén. Ha a házimozival hallgatom akkor meg értelemszerűen nem kell a fejhallgató.
febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb valami bluetooth füles? Vagy nincs benne bt?
febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:
Ez a TV-től függ, hogy némítja vagy nem a hangszórókat automatikusan, ha bedugod a jack dugót. Ha igen, akkor használd a Scart kimenetet, ott is jön ki jel, erre megfelelő jack aljzatos Scart-tal működni fog. Menüben ki lehet kapcsolni a TV hangszóróit általában.
febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!