Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ehhez a régi rádióhoz milyen...

Ehhez a régi rádióhoz milyen antenna kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy régi elektroncsöves rádióm. Működik, de nem tudom, hogy milyen antenna kell hozzá. Nem erek simán csak drótot bedugni, mert lehet, hogy 2 eres kell hozzá vagy a fene tudja. Gondolkoztam rajta, hogy csak sima kéteres kábelt összekötök, de nem merek mert ennek dugaja van.

Nem akarok zárlatot okozni.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.


Kép a rádió antenna dugajáról:


[link]


Előre is köszönöm mindenkinek!


márc. 8. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nem okozol zárlatot, ettől nem kell tartani. A legtöbb esetben egy egyszerű, néhány méteres huzallal is működik, de egy magasantenna jobb eredményt (több, távolabbi adó is vehető) ad. A földelést nem kell feltétlenül bekötni. Meglepő, de a földelést az antennacsatlakozóba dugva is működhet.
márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért megadhattad volna a készülék tipusát, esetleg a az elvileg vehetö sávokat, azok modulácios tudnivaloival együtt. Az általad bemutatott két luk egyszerü vezetékantennára utal, de nem biztos az egyéb ismeretek nélkül.
márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ma már jóval kevesebb adó működik a hosszú-, közép- és rövidhullámú sávokban, mint régen. Sok adót leállítottak vagy a teljesítményét csökkentették. Napközben, középhullámon megfelelő minőségben a Kossuth adón kívül, szinte csak a helyi adások foghatók, este több külföldi adó (főleg román) is vehető, de közel sem annyi, mint régen. Például a bécsi adó 584 kHz-en főként komolyzenét sugárzott, Budapesten is jó minőségben lehetett hallgatni, de hol van az már.

A képen levő két csatlakozás egyértelműen az AM sávokhoz való antenna és földcsatlakozások. Az URH antennacsatlakozást annak idején egyszerű, vagy hajlított dipólus antenna jellel jelölték. Például az Orion AR612-es hátlapján:

[link]

márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez egy Melodija Luxus rádió.
márc. 9. 05:54
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Jelen esetben kivételesen nem olyan lényeges a típus, mivel ez általános AM antennabemenet.

Noha az antenna hossza nem teljesen közömbös a hullámhossz szempontjából, de a gyakorlatban ilyen műsorvevőkre nem szoktak profi méretezett és kiépített AM-antennát kötni, hanem mindenféle vezetékekkel, darab drótokkal kísérleteznek.

Mivel még a rövidhullám is hosszabb, mint az URH, ezért elvben jó hosszú antenna is kellene, de azt inkább hanyagolni szokás, azaz a kívánthoz képest rövidített antennát alkalmazunk, amikor nincsenek komoly igények. A rádiók így is működtek régen.

Amellett ebben van ferritantenna is:

[link]

Noha ez merev, azaz esetleg a rádiót lehetne irányba forgatni, ha nem jó a vétel. Voltak rádiók forgatható belső ferritantennával is, ami az előlapról kezelhető.

A kettő egymást kiegészíti. Ha jó a vétel ferritantennával, nem fontos a külső. De a külső rásegíthet, ha szükséges. Vagy épp az is lehetséges, hogy több lesz a zavar.

márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!