Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erősítőn vagy az előtte...

Az erősítőn vagy az előtte lévő keverőpulton a MAIN potméteren állítsak hangerőt? Vagy ezek hogy legyenek beállítva egymáshoz képest?

Figyelt kérdés

márc. 9. 15:38
 1/6 Szirty ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy az erősítőn beállítanám azt a jelszintet (hangerőt) amit maximum szeretnék ha feltolom a keverőn a maint.

Utána csak a keverőn állítanám.


De nem használok keverőt, nem tudom mi a "módi" :)

márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És az nem probléma az erősítőnek ha pl. 10-ből 7-re tekertem és folyamatosan azon van ha szól a zene ha nem?

Minnél jobban feltekerem zene nélkül annál jobban hallatszik az alap búgás.

Az nem ártalmas az erősítőnek vagy a hangfalaknak?

márc. 9. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Google: gain struktúra/structure


Mindent elmondanak irdatlan jó arcok, csak ott kell lenni fejjel.

márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zzzoli ***** válasza:

Az általad említett "alap búgás" azaz brumm, vagy alapzaj nem káros amíg a hangfrekis tartományban van.

Épített, de gyári erősítőknél is azért lehet ezt minimalizálni, csak ki kell deríteni hol keletkezik, mi szedi össze.

Ez viszont már egy külön témakör, a kérdés nem erre irányult.

Valamikor réges rég mikor még hangosítással is foglalkoztam, mint nagyon sok műszaki ember, a végfok, végfokok bemenetét csak akkor "nyitottam fel" teljesen ha már minimális volt az esélye mindenféle tranziens képződésnek, keverő oldalon.

A végfok alacsonyabb hangerő állása, nagyobb meghajtást kíván egyébként, tehát ez esetben az lehet a hiba hogy a keverőt közelebb vezérled a torzítási határához hogy rendesen meghajtsa a végerősítőt.

Nyilván ha a keverőben van elég tartalék nem jelent ez gondot.

Annak azért utána néznék hol keletkezik a brumm és a zaj, aztán lehet azzal foglalkozni.

márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így állítanám be: az erősítőn hangerőszabályzót maximumra állítanám, majd a keverőt addig tekerném fel, ameddig az erősítő nem kezd torzítani. Utána csak az erősítő hangerőszabályzóját használnám. Így a keverőből jövő esetleges zaj, a hangerő leszabályozásakor a jelszinttel együtt csökken és az erősítő teljes kivezérléséhez így kell a legkisebb feszültséget leadnia a keverőnek, ami torzítás szempontjából előnyösebb.
márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a keverő azért van, hogy a potmétert csutkáig teherhessük rajta és az erősítőt kell úgy beállítani, hogy ne clippeljen a hang. A hangszórók torzítása (THD) is egy olyan dolog, amit az erősítőn kell figyelembe venni, hát basszus, nehogymár a keverőnél álló dolga legyen erre is figyelnie.
márc. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!