Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kérhetek egy kis segítséget?

Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Éppen új laptop vásárlásban vagyok. Nagyjából konyítok a dolgokhoz. DE csak nagyjából így elakadtam két dologban.


1. Az, hogy Processzor órajel: 0.9 GHz most jó vagy rossz? Azért zavart meg, mert 180ezres laptopnál 4.4 de a 280asnál már 0.9... Most akkor minél kevesebb annál jobb vagy minél több annál jobb?


2. Cache mérete mennyire mérvadó? Mármint megér-e 30ezer pluszt, egy 12MB-s vagy ha csak kb ennyi a különbség, akkor elég a 8 MB is?


Ja és még egy dolog, ami iszonyatosan kiakaszt (elnézést ez lehet agyzsibbasztóan hülye kérdés lesz, de...), ha azt írja, hogy Mikrofon bemenet: Nincs, az azt jelenti, hogy nem tudok beszélgetni, csak ha veszek hozzá mikrofont, mint a 2000-es évek elején vagy mikrofonos fülest?


Köszönöm a válaszokat! :)



márc. 9. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
#10 Ez nem erről szól. Nyilván sürgetünk, nyilván az online tér varázsa (inkognitó) jelen van. Ne vedd magadra, és világos lesz az egész. Kérünk információkat, megadod, vagy jelzed, hogy azt így és így próbáltad kideríteni, de nem sikerült, és ott leszünk veled, a magunk nyers és idióta stílusában, természetesen. Ha végre ráébredsz, hogy egy vagy közülünk, akkor semmi gondod nem lesz ezzel se.
márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, totál semmit nem konyítasz a témához, ha ilyen kérdések felmerültek 😃

De ez a lényege az oldalnak, inkább előbb kérdezz, mint vásárlás után 😉


1. Az, hogy Processzor órajel: 0.9 GHz most jó vagy rossz? Azért zavart meg, mert 180ezres laptopnál 4.4 de a 280asnál már 0.9... Most akkor minél kevesebb annál jobb vagy minél több annál jobb?

-valószínűleg az egyiknél a max boost órajelet írták ki, a másiknál az alapórajelet (bár rohadt alacsony. Nem tudom milyen hulladékot nézel). Utóbbit soha nem használja a proci, a boostot meg egy ilyen vékonyka laptop úgyse tudja huzamosabb ideig tartani, totál felesleges feltüntetni is őket 😃

Az egész rendszer egy katyvasz, már régesrég, kb 25 éve totál felesleges figyelni az órajeleket, mert csak távolról utal az IPC-re. Valós programokkal végzett összehasonlító teszteket érdemes nézni. Processzornál általában pl a cinebench eredmény a mérvadó (egymagos és többmagos eredményből egyaránt lehet következtetéseket levonni) cpu monkey oldalt szokta kidobni nekem a google azon van mindig cinebench r23 eredmény.


2. Cache mérete mennyire mérvadó? Mármint megér-e 30ezer pluszt, egy 12MB-s vagy ha csak kb ennyi a különbség, akkor elég a 8 MB is?

-ugyanaz, mint az előző. Rohadtul nem számít. A teszteredmény számít.


Mikrofon jack csatlakozó már nem szokott külön lenni. Egyben van, TRRS jack van a laptopokon is már, mint a telefonoknál. Azaz egy csatlakozón megy a sztereó hang ki, és a mikrofon be. Headsetet lehet beledugni. Ha neked külön kell, akkor ki lehet fejteni külön hangkimenet és mikrofon bemenetre. Illetve alapvetően maga a laptop is tartalmaz mikrofont, van ami többet is (zajszűréshez), így nincs feltétlen szükség külső mikrofonra. Illetve vannak USB-s hangeszközzk is.


Procira visszatérve. Ilyen áron 1215U intelnél vagy 5500U AMD-nél jobbakat és újabbakat szabad csak nézni.

márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én is számos alkalommal kértem már tanácsot sokmindennel kapcsolatosan.

Arra szeretnélek bátorítani, hogy nyugodtan linkeld be azt, amiről kérdezel, mert így azonnal látják a segítőkész hozzászólók és az alapján tudnak rögtön útbaigazítani, felvilágosítani.

Én még sosem olvastam ilyet az oldalon (és én se kaptam hasonlót), miszerint: "miért linkelted be, mennyit fizetnek ezért?" stb.

Nem minősül apróhirdetésnek, sem reklámozásnak, ha segítséget várva, adott termékkel kapcsolatosan érdeklődsz.

márc. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!