Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet erősíteni az FM...

Hogyan lehet erősíteni az FM rádió jelet?

Figyelt kérdés

Van egy FM tunerem (Sony 500ES) amin nem jön be a Bartók rádió, amit sajnálok, mert néha hangulatom lenne klasszikus zenéhez. Bezzeg a Rádió 1 kristálytisztán, max erősséggel fogható... De a helyi rádiót is kicsit gyengébben fogom, a többi MR csatornából is csak a Kossuth és a Dankó jön be. Próbáltam egy másik készülékkel (Philips micro hifi), de kb ugyanaz a helyzet, annyival jobb, hogy pár román adó sercegve fogható.

Van valami módszer vagy készülék, amivel javítani lehetne a rádiós vételen?

Az antenna egy 1.5 méteres koax kábel.

Ha lényeges, akkor a helyszín Békéscsaba, panel, 1. emelet (a négyből)



ápr. 1. 14:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Első körben próba cseresznye és a koax végére a belső szálra köss még 1 75 cm körüli hosszú drótot.
ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Leárnyékol a vasbeton panel.

Mindenképpen próbálj meg egy dipól antennát beszerezni.

Ha ez nem megy akkor a vezetéket hosszabbítsd meg annyira, hogy kilógjon az ablakon.

Bármilyen rézvezeték megteszi elsőre de a legideálisabb ha magát a dipól antennát erősíted fel az ablakon kívülre.

ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kültéri antenna. Én a MinDig TV box antenna kimenetére (ami egy kültéri erősítős antennára van kötve) dugtam a rádióerősítőm. Amikor a box be van kapcsolva (az antenna erősítője aktív) bejön minden pesti és székesfehérvári adó is a kis helyieken kívül - a két város között lakom. Ha nem aktív csak az erős pestiek (arra néz az antenna), de abból se mind, például a Sláger FM is sisteregni kezd.
ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

"Az antenna egy 1.5 méteres koax kábel."

Az nem antenna. Csak egy kábel. Ha rendesen be van kötve az árnyékolás, semmit nem ér, hiszen önmagát árnyékolja.

Egy darab drót többet ér, amit középre dugsz.

ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Szirty ***** válasza:
100%

"Van valami módszer vagy készülék, amivel javítani lehetne a rádiós vételen?"


A rádiózás korának kezdete óta van.

Antenna a neve.

Ami nem egy darab drót, hanem megfelelően illesztett antenna ami a venni kívánt sávra való.


Vegyél egy szobaantennát. Lehet hogy annyi elég lesz.

ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: én azt tudom mondani, hogy a helyedben vennék egy Bluetooth hangszórót és az adók stream-jeit megkeresném, betenném a telefonba lejátszási listába és azt indítanám el, amelyet hallgatni szeretnék.

Sistergés-mentes, zavarmentes jelet kapsz.

ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
#6 és egy percet késik az adás. Alapból nem baj, de a "te legyél a 15. telefonáló" típusú játékokban mire eljut az információ hozzád, hogy lehet hívni, már "te vagy a 115. szerencsés vesztes".
ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Értem, én nem veszek részt telefonos játékokban, így nem gondoltam bele a késés jelentőségébe, talán egyébként valamennyire mérsékelhető a lejátszási gyorsítótár minimálisra állításával.

Viszont ha nem a netrádiózást választja valaki, akkor lehet kínlódni a vasbeton-árnyékolt, teljesen bizonytalan vételi viszonyokkal.

ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Viszont akinek van egy 500-as Esprit Sony tunerja az nem biztos hogy beéri egy bluetooth hangfal által nyújtott hangzással.
ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Viszont akinek van egy 500-as Esprit Sony tunerja az nem biztos hogy beéri egy bluetooth hangfal által nyújtott hangzással."

FM rádió jelet tud fogni az is csak a levegőből, FM adás minősége is meglehetősen korlátozott.

ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!