Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Javíttassam meg a TV-t vagy...

Aktív Szál kérdése:

Javíttassam meg a TV-t vagy vegyek újat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves TV, amit egyszer már javítani kellett, ki lett cserélve a háttérvilágítása. Ez 2 éve volt és most előjött rajta ugyanaz a hiba, szóval megint cserélni kellene a ledeket, kb 45 ezerért.

Azon gondolkodtam, van-e értelme megjavíttatni, vagy inkább vegyek egy új TV-t 130-150 ezerért?

Arra akarok kilyukadni, hogy a háttérvilágításon kívül semmi baja a TV-nek és kibírt eddig 7 évet, nem tudom, hogy egy új bírna-e ennyit. Illetve nem igazán izgat az, hogy a mostani TV-k már 4K-t tudnak meg ilyesmi, mert elvagyok ezzel a TV-vel is, ami sima FullHD.



ápr. 15. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél újat, mert szerintem idővel megfőzi a következőt is.

Egyébként a mezei LCD tévém 15 éves, a CRT-m 18 és soha nem látta egyiket sem szerelő (és én se bontottam meg). Semmi bajuk. A 10 éves LED tévém meg felhős... Úgyhogy jó hogy fejlődik a technológia, de sajnos nem mindig a jó irányba.

ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyhogy jó hogy fejlődik a technológia, de sajnos nem mindig a jó irányba."


Kinek mi a jó irány. Ami nekünk nem jó, az a gazdaságnak, és bizonyos szereplöknek jó.

ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

gyakorlatilag minden okot leírtál ami a választást a javításra tereli:


1. A javítás harmad annyiba kerül (bár szerintem a háttérvilágítás cserére 45 igencsak lehúzós ár.


2. Semmilyen (funkcionális) szempontból nincs igényed az új modellek által nyújtott plusz szolgáltatásokra, megfelel a régi készülék tudása.


Ezek mellett nem kérdés a választás.


Egyébként érdemes visszavenni kicsit a háttér fényerejéből (ha annál a típusnál ez állítható) mert jelentősen megnöveli az élettartamát.

ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-2 évente 45 ezer nem jó üzlet... Vegyél új tévét, azt hiszem, a másik kérdésednél már kitárgyaltuk, milyet...
ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!