Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem játszik le a Samsung...

Miért nem játszik le a Samsung tv bizonyos mp4 videókat?

Figyelt kérdés

Készítettem a telefonommal több videót is pár napja 8K-ban, de mivel ebben a formában még a laptopom sem tudta őket lejátszani rendesen, átkonvertáltam őket FHD-ba, hátha így már megbirkózik velük a tv.

Rátettem őket egy pendrive-ra, megpróbáltam őket lejátszani, de azt írja a tv, hogy a kiválasztott fájl nincs támogatva.

Az a legzavaróbb a dologban, hogy a videók felét lejátssza, pedig elvileg semmi különbség nincsen közöttük.

- Mindegyiket ugyan azzal a telefonnal készítettem.

- Mindegyiket ugyan úgy FHD-ra konvertáltam.

- Két mód közül lehetett választani mentésnél: HEVC és H.264, mindkettőben mentettem el videót, de ez sem számít, mert játszik le HEVC és H.264 videókat is.

- A méret sem lehet az oka, mert lejátszik egy 200 MB-os videót, de egy 60 MB-osat már nem, szóval tényleg nem értem.

Mi lehet a probléma?



ápr. 22. 11:00
 1/5 Szirty ***** válasza:

"Mi lehet a probléma?"


Amit ír: Nem megfelelő a formátum. Nem ismeri, nem tudja lejátszani.

Értem hogy szerinted egyformák, de meg kell nézni egy programmal pontosan milyen paraméterekkel van tömörítve amit lejátszik és milyenekkel az amit nem.

ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de mégis milyen programmal és milyen paramétereket kéne figyelembe venni? A fájlokat simán a telefon szerkesztő-programjában konvertáltam át, és már konvertálás előtt sem játszotta le.

Mi lehet még szempont azon kívül, hogy mp4, méret és felbontás?

ápr. 22. 13:35
 3/5 Szirty ***** válasza:
Pl.: Kodek, FPS, bitráta, stb.
ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
Egyébként a file nevére is lehet finnyás. Ki tudja? Meg kellene nézni alaposan.
ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Fájlrendszer milyen?

Nyilván nem arra gondolok, hogy a fájlrendszer mit támogat, hiszen az definiált, hanem esetleg a TV-nek van valami problémája mondjuk az exFAT rendszerrel, míg NTFS hordozón bevenné.

LG TV-nél volt ilyen eset, igaz régebbi típus.

ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!