Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rá lehet-e kötni 4db hangszóró...

Fityma_fék kérdése:

Rá lehet-e kötni 4db hangszórót egy 2 csatornás erősítőre? Részletek az első kommentben.

Figyelt kérdés

ápr. 24. 10:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

2 csatornás sztereó erősítőre szeretnék rákötni 4db hangszórót, 2db hangszóró/csatorna. Az erősítő 4-8 ohm-ot kezel és csatornánként legalább 50Wattot bír, a hangszórók 8 ohm-osak és 30 wattosak. A kérdésem, hogy sorba vagy párhuzamosan kössem mivel párhuzamosnál feleződik az ohm, sorosnál pedig duplázódik úgy tudom.


Bekötési tervem: [link]


erősítő: [link]

erősítő leírása: [link]


hangszóró 30 wattos, 8 ohm-os:

[link]

ápr. 24. 11:02
 2/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4 ohm terhelésen 50 W teljesítményt tud leadni az erősítő állítólag.

2 x 8 ohm eredője párhuzamosan 4 ohm és kétfelé oszlik az 50 W, azaz 25 W jut a 30 W-os sugárzóra.

ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tehát párhuzamosan kötsz össze két-két 8 Ohm impedanciájú hangszórót tehát az eredő impedancia:

Re = 1 / ((1 / R1) + (1 / R2)) = 1 / ((1 / 8 ohm) + (1 / 8 ohm)) = 1 / (0,125 ohm + 0,125 ohm) = 1 / 0,25 ohm = 4 ohm lesz.


4 Ohm esetén az erősítő

[link]

50 W leadására képes csatornánként - ez a teljesítmény a hangszórók között egyenlő módon oszlik meg, tehát 25 W jut egy-egy hangszóróra - szóval bármelyik megoldás jó lehet.

ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor a tervrajz szerint kötöm be és veszem a hangszórókat.

ápr. 24. 13:39
 5/12 anonim ***** válasza:

3

Minek írod le ugyanazt, amit már Szervizmérnök úr leírt?

ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5: Kb. egyszerre írtuk be a megoldást
ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5: Nem mellesleg jobban ki is fejtettem, és forrással alátámasztottam a mondanivalóm - te viszont nem tettél hozzá semmit a kérdés megválaszolásához.
ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7

Mit tegyek hozzá, Szervizmérnök úr leírta a lényeget. A kérdezőt meg valószínűleg nem érdekli, miért így kell kiszámolni. De, hogy hozzá is tegyek valamit, két impedancia estén egyszerűbb így számolni:

Ze=Z1·Z2/(Z1+Z2)

Ezenkívül két azonos impedancia párhuzamos kapcsolásakor még egyszerűbb így számolni:

Ze=Z/2

ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 feri 45 ***** válasza:

Tisztelt Szerviz Úr és anonim!

Ne vesszetek össze a kérdező butasága miatt! Egyébként, ha mi nem vagyunk számára kopetensek, akkor beszéljen a fizika tanárával, aki Őt tanította! Nem szeretem az ilyen okoskodó kérdezőt. Üdv: H.F.

ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Én (#3, #6, #7) nem vesztem össze Szervizmérnök úrral (#2).

Szemben a #5-ös (#8-as) hozzászólóval, aki kötekedni jött csak ide, nem a kérdező hozzászólását megválaszolni, illetve az érdemi hozzászólásokat kiegészíteni, alátámasztani.


A kérdező sem okoskodott, a #1-es hozzászólásában kifejtette a kérdés részleteit, a #4-es hozzászólásában megköszönte a rá adott hasznos válaszokat.

ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!