Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bakelitlemez tisztítása otthon?

Bakelitlemez tisztítása otthon?

Figyelt kérdés

Újnak vagyok mondható a témában, néhány nappal ezelőtt kaptam 3 lemezt amik szépen szólnak viszont egy karbonszálas kefére mindenképpen beruházok hogy a felrakódó por ne károsíthassa hosszútávon a lemezeket. Ehhez fűzhetően annyi lenne csak a kérdésem hogy karbonszálas kefék között létezik-e olyan márka esetleg amit jó szívvel ki tudnátok emelni és tudnátok ajánlani, vagy olyan nagy lényeges különbségek nincsenek köztük?

A lemezmosással kapcsolatosan van inkább több kérdőjel bennem, tudom hogy léteznek erre külön helyek is ahol megadott összegekért cserébe megtisztítják az ember lemezeit, azonban engem érdekelne hogy otthoni körülmények között milyen praktikák, megoldások léteznek erre. Szeretném a lehető legtöbbet megtenni annak érdekében hogy a lemezeim minél több ideig megőrizhessék a jó hangzásukat szóval minden választ és tanácsot előre is nagyon köszönök!


máj. 17. 15:42
 1/3 18042 ***** válasza:
100%

Írd be a keresőbe, hogy „hanglemez tisztítása”, aztán utánaolvashatsz, itt van egy például:

[link]

máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Én ilyet vennék:


[link]


Ezt a kefét úgy kell használni, hogy a forgó lemez felé helyezed és picit rányomod a forgásirányra és készülék házára merőlegesen.


Előtte tiszta, nem szöszölős ronggyal töröld le a gumitányért amire a lemezt rakod mert az azon összegyűlt por fog rámászni a lemezre az elektrosztatikus töltés miatt.

A lemezek helyes tárolása úgy néz ki, hogy a belső lemeztokot a nyílással befelé tolod be a külső borítóba és a nejlon védőfóliával is így jársz el, mert így a legkisebb az esélye annak, hogy por kerüljön be a lemezre.


Én személy szerint már próbáltam és eredményes technikának tartom ha már nagyon recseg egy lemez, akkor felteszem a lemezt, elkezdem forgatni és híg faragasztóval elkezdem meglocsolni és egy habkártyával szépen elsimítom.

Hagyom 24 órát száradni majd az egészet egyben lehúzom és így az összes barázdák közé ragadt por vagy egyéb szennyeződés kijön szépen.

Vannak akik ellenzik ezt a módszert és elviszik mosatni de te házi technikát kértél.

palmatex [link]

máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Pont ez volt az az oldal ahol én is nézelődtem hogy talán érdemes lehetne innen választanom.
máj. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!